VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mateřinky sloučí vedení radnice v Suchdole v květnu

Suchdol nad Lužnicí .- Sloučení, které schválili zastupitelé města, čeká všechny tři mateřské školy v Suchdole a místních částech. „Už mám děti velké, ale bude jen dobře, když nebudou muset rodiče tahat rozespalé děti několik kilometrů do školky,“ řekla čtyřicetiletá Alena.

16.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto - dětiFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Budovy v Tušti a Klikově budou zřejmě na prodej, ale suchdolskou si město ponechá.


Výstavba nové mateřské školy již výrazně pokročila. „Už se dělají vnitřní omítky. Celá stavba by měla by být hotová 30. června,“ uvedl na jednání zastupitelstva starosta Jan Kronika.

Stěhování ze školek v Tušti a Klikově by se mělo podle jeho slov uskutečnit o prázdninách, aby děti nastoupily do nové školky 1. září společně se školáky. Pro současné příspěvkové organizace Mateřskou školu Tušť a Klikov to bude znamenat, že se stanou od 1. května součástí mateřské školy v Suchdole nad Lužnicí.

Personální změny

„Znamená to, že zanikne původní zřizovací listina, a proto na dalším jednání zastupitelstva budeme schvalovat dodatek ke zřizovací listině mateřské školy v Suchdole, kterou musíme do té doby připravit,“ upřesnil Kronika.

Dále vysvětlil, že to prakticky znamená, že zůstane jedna ředitelka mateřské školy a dvě zbývající ředitelky pak budou jen vedoucími učitelkami.

Z řad zastupitelů zazněl dotaz, zda se bude vypisovat výběrové řízení na post ředitele. „Mateřská škola v Suchdole se neruší, proto se výběrové řízení vypisovat nebude,“ odpověděl Jan Kronika.

Financování

S uvolněnými budovami po školkách už má vedení města své plány. V Tušti a Klikově počítají podle Kroniky s jejich prodejem. Naopak budovu staré školky si město ponechá jako rezervu pro potřeby základní školy.

Do konečné fáze výstavby však ještě zbývá přes tři měsíce času. Protože celkové náklady se předpokládají ve výši téměř 35 milionů korun, i když se vedení radnice podařilo vloni získat dotace od ministerstva financí ve výši 8 milionů, bude letos ještě žádat o dotace z Jihočeského kraje.

„Budeme žádat o částku do jednoho milionu korun na kompletní vybavení gastra pro školku, které bude stát 1,5 milionu,“ upřesnil Kronika.

Zafinancování druhé etapy stavby školky bude totiž ještě velmi nákladné. V rozpočtu na letošní rok je na ni vyhrazeno 18 milionů korun.
Celková kapacita nové školky bude 125 dětí, což podle starosty znamená navýšení o 25 dětí. Rodiče malých předškoláků se již nyní těší, že jim odpadne dojíždění.

Autor: Stanislava Koblihová

16.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V hradecké hale se konalo mistrovství republiky superveteránů a superseniorek.
35

Volejbaloví veteráni bojovali u Vajgaru o republikové tituly

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

České Budějovice - V tělocvičně českobudějovické ZŠ Emy Destinnové se konalo III. kolo ligy talentů v karate s názvem „Ninja Cup“.

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení