V letošním roce končí šestileté funkční období ředitelkám mateřských škol v Jindřichově Hradci. Radní proto museli rozhodnout o tom, zda a jakým způsobem se budou konat nové konkurzy na jejich pozice.

Místostarosta Bohumil Komínek řekl, že rada města diskutovala o vypsání konkurzů na nové vedoucí mateřských škol.

„Po poradě s odborem školství jsme se ale na základě dobrých zkušeností rozhodli, že v letošním roce prodloužíme funkční období stávajícím ředitelkám na dalších šest let,“ vysvětlil.

Rada tak po projednání schválila, v souladu se školským zákonem, nevyhlásit konkurzní řízení na vedoucí pracovní místo ředitelkám příspěvkových organizací – 2., 3. a 4. mateřské školy. Ředitelkou 2. MŠ tak zůstává Dana Novotná, 3. MŠ dál povede Jaroslava Krejčová a 4. MŠ Dita Podhrázská. Ostatní hradecké mateřské školy a odloučená pracoviště jsou v gesci těchto tří ředitelek.

Sídliště Hvězdárna.
Projekt Změň Hvězdárnu je tu. Řekněte si, jak by měla vypadat nová tvář sídliště

Modrý pavilon 6. ZŠ čeká oprava rozvodů

Radní se také zabývali tím, že v 6. základní škole na Hvězdárně je neutěšený stav rozvodů vody a odpadů. Současný stav rozvodů v pavilonech totiž vyžaduje vynakládání množství peněz.

Modrý pavilon v areálu 6. ZŠ proto čeká velká oprava v ceně téměř 6,5 milionu korun. Ujme se jí firma Jindřichohradecká stavební s.r.o.

„Předmětem zakázky je rekonstrukce rozvodů vody a odpadů v modrém pavilonu v objektu šesté základní školy, která je III. etapou, navazující na předloňskou rekonstrukci zeleného pavilonu a loňskou rekonstrukci žlutého pavilonu, z celkových čtyř etap,“ vysvětlil místostarosta Bohumil Komínek.

Smažený sýr je českou klasickou. Ilustrační foto.
Smažáky v restauracích jsou stále v kurzu. Kam na Hradecku na ten nejlepší?

Současně se také vymění původní vybavovací předměty (umyvadla, WC mísy, pisoáry, výlevky, hygienické stěny), včetně obkladů, dlažeb, opravy omítek a výmalby v místě rekonstrukce rozvodů.

Termíny těchto oprav se plánují na letní prázdniny, od 24. června do 23. srpna.

Školka v Růžové dostane nové hygienické zázemí

Podobně neutěšený stav jako pavilony na 6. ZŠ má i hygienické zázemí na 1. MŠ v Růžové ulici. Zde proto rada města schválila zadání zakázky na rekonstrukci tohoto zázemí, a to firmě MOUČKA PS. s.r.o. Praha za cenu přes 930 tisíc korun.

Konkrétně se bude jednat o první etapu rekonstrukce hygienických zařízení, toalet a umýváren, při které dojde k výměně obkladů, dlažby, rozvodů vody a odpadů a vybavovacích předmětů.

„V rámci první etapy se bude rekonstruovat ve 2. nadzemním podlaží v sociálním zázemí třídy růžové a třídy žluté. Při druhé etapě, která se výhledově plánuje na rok 2025, se pak bude opravovat v 1. nadzemním podlaží v sociálním zázemí třídy oranžové, ve 2. nadzemním podlaží v sociálním zázemí třídy červené a ve 3. nadzemním podlaží v sociálním zázemí třídy zelené,“ popsal místostarosta Komínek.

Radní města Dačice se na jednání zabývali například obnovou prostranství u prodejny Červený vrch, modernizací ČOV nebo prodejem bytu v Jiráskově ulici. Ilustrační foto.
Co řeší Dačice? Prodej bytu, finanční dary i parkoviště u Červeného vrchu

Termíny pro první etapu oprav jsou stanovené od 24. června do 31. července. V červenci 2024 má 1. mateřská škola podle plánu zavřeno.