Dačice opraví za téměř dva miliony korun silnice na svém území. Investiční akci už nic nebrání, rada města 30. září schválila výsledek hodnocení veřejné zakázky malého rozsahu pro opravu komunikací v katastrálním území Dačice, Bílková a Dolní Němčíce.

„Oprava je prováděna z důvodu špatného stavebně – technického stavu. Oprava bude spočívat ve vyrovnání podkladu a provedení nové vrstvy asfaltobetonu,“ popsal Jiří Baštář s tím, že veřejná zakázka je rozdělena na tři stavební objekty. Ze čtyř nabídek komise pro posouzení a hodnocení nabídek doporučila uzavřít smlouvu o dílo se společností Strabag.

Českobudějovická nemocnice. Ilustrační foto.
Zaměstnanců v nemocnicích je zatím dost, provoz se omezuje kvůli lůžkům

“ Firma Strabag byla vybrána na základě výběrového řízení, tento zhotovitel podal finančně nejvýhodnější nabídku,“ komentoval místostarosta. Doprava bude podle jeho slov omezena pouze v opravovaném úseku. Úpravy komunikací startují 15. října a potrvají do 30. listopadu.

Celkové náklady činí zhruba 1 893 000 korun bez DPH. „S ohledem na souběžnou opravu komunikace, jejímž investorem je Jihočeský kraj, byl vybraný účastník upozorněn na nutnost posunout časový harmonogram u jednoho ze stavebních objektů,“ konstatoval.