V pondělí 15. ledna 2024 kolem 16. hodiny je zalarmoval svědek neobvyklé nehody. „Muž přišel na služebnu Městské policie Třeboň nahlásit, že byl svědkem, jak se na parkovišti u městského úřadu samovolně rozjelo zde parkující vozidlo a narazilo do jiného zaparkovaného auta. Ani u jednoho vozidla se nenacházela jiná osoba, proto došlo „jen“ k hmotné škodě na těchto vozidlech," líčí případ městské policie Robert Petrů.

Strážníci ho ale dlouho neřešili. „Na uvedeném místě provedli fotodokumentaci, ale než začali zjišťovat provozovatele poškozených vozidel, na místo se dostavil jeden a vzápětí i druhý řidič. Příčinou nehody bylo špatně zajištěné vozidlo. Protože nedošlo k újmě na majetku třetí osoby, řidiči se dohodli na vyplnění euroformuláře o dopravní nehodě pro pojišťovny," uzavírá kuriózní nehodu.

Alkohol. Ilustrační snímek.
Na lince 156: Pomoc potřebovala slečna v kómatu i nešťastní turisté

Také v sobotu před desátou hodinou večerní se výjezd strážníků točil kolem parkujícího vozu. Mladá žena jim telefonicky oznámila, že ve Vrchlického ulici parkuje vozidlo a uvnitř štěká pes. „Žena dále uvedla, že pes vypadá v dobré kondici, ale oznamovatelce vadí jeho štěkání a žádá městskou policii o řešení. Strážníci na uvedeném místě zjistili řádně zaparkované a uzamčené vozidlo, ve kterém se nacházel psí kříženec. V době příjezdu i v době přítomnost hlídky na místě neštěkal. Štěkal pouze v případě, kdy se jakákoliv osoba přiblížila k jím hlídaném vozidlu," konstatuje Robert Petrů.

Hlídka neměla důvod zasahovat. „Štěkotem pes hájí své teritorium, což je přirozený projev zdravého zvířete. Psík ani jinak nestrádal. Vzhledem k panujícímu počasí nehrozila žádná újma na zdraví či ohrožení života psa, majitel psa se nedopustil žádného protiprávního jednání," dodádá.