Potíže s pamětí překvapily v ulicích Třeboně jednu z místních seniorek, vyřešila je ale bravurně. „V úterý po setmění se na služebnu dostavila lehce zmatená devětasedmdesátiletá seniorka a uvedla, že se ztratila, nemůže si vzpomenout, kde bydlí, jak se dostane domů, a že někde asi nechala kabelku," vypráví Silvie Zemánková. „Seniorce jsme poskytli pohodlí na služebně, dostatek tepla i tekutin. Žena znala své jméno, a tak se podařilo přes databázi zjistit její bydliště i kontakt na syna. Toho jsme vyrozuměli a brzy se dostavil na naši služebnu. Maminku si převzal nezraněnou do své péče a odvezl domů, kde nalezl i zmiňovanou ztracenou kabelku. O tom nás informoval a poděkoval nám," uzavírá případ s dobrým koncem.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Motoristé v Třeboni zažili horké chvilky, dokonce i s plameny

Ten měl i čtvrteční příběh zapomenuté dámské kabelky. Majitelka v ní měla své osobní věci, mobilní telefon, doklady, platební karty a finanční hotovost vyšší než čtyři tisíce korun. Vše se povedlo zachránit díky rychlé součinnosti Městské policie Třeboň a Policie ČR. „Strážníci kabelku našli na lavičce autobusové zastávky v Táboritské ulici a předali ji s veškerým obsahem sedmasedmdesátileté šťastné ženě z Prahy. Kabelka byla nalezena tak rychle, že si ji možný nenechavec nestihl přivlastnit," dodává Silvie Zemánková.

Rychlá reakce strážníků byla potřeba i v případě třetí ženy v nesnázích. „Přivolala si nás na pomoc v den státního svátku po ránu pomocí bezpečnostního náramku. Devadesátiletá seniorka uvedla, že v pokoji upadla a sama nemůže vstát, zraněná prý není," shrnuje volání o pomoc. V takovém případě vyjíždí hlídka na místo i s klíči od domu a bytu. Nezůstalo u toho, že by strážníci paní jen pomohli na nohy. „Protože žena spadla z výšky a nepamatovala se, zda se uhodila do hlavy či nikoliv, přivolala operátorka Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje, aby prověřila zdravotní stav seniorky. Tu následně převezli do nemocnice k dalším vyšetřením. Byt strážníci zabezpečili a operátorka informovala příbuzné seniorky," líčí Zemánková.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Řidičům překážely sloupky, mladík viděl rybářku v koruně stromu

Na šťastné pocity po setkání se strážníky mohla naopak zapomenout skupina cizinců, která zkoušela štěstí v Třeboni při podomním prodeji. „Ve čtvrtek 16. listopadu 2023 krátce před polednem telefonicky oznámila třiačtyřicetiletá žena, že v Jiráskově ulici nabízejí cizinci nějaké nože a hrnce k prodeji. Strážníci na místě zjistili občany z Balkánu, kteří se pokoušeli prodat sadu kuchyňských nožů. Po ztotožnění hlídka cizince poučila, že město Třeboň má vydané nařízení – Tržní řád, který zakazuje pochůzkový a podomní prodej. Strážníci na místě vše vysvětlili a vyřešili udělením pokuty. Cizince na jejich žádost nasměrovali k hraničnímu přechodu," uzavírá Silvie Zemánková.