Někdy se může stát, že člověk vypije víc než je zdrávo a poté má problém s orientací. K takovému případu, jak popsala strážnice Silvie Zemánková, byli v sobotu večer přivoláni strážníci městské policie.

„Muž z Písku se u vlakové zastávky tak zamotal do světových stran, že vlastně nevěděl, v jakém městě se nachází a jak se dostane tam, kde je ubytovaný,“ sdělila strážnice. Doplnila, že po několika minutách se hlídce podařilo od opilého zjistit, kde si zaplatil nocleh a nasměrovat ho na správnou světovou stranu.

„Strážníci dohlédli na zdárný příchod návštěvníka Třeboně do hotelu, za což muž několikrát strážníkům poděkoval,“ sdělila o dobrém konci případu.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Nebezpečná návštěvnice na výstavě skla a chlapec plný emocí

Jiný případ se týkal ztrát a nálezů. Městská policie totiž nejen přijímá a eviduje nalezené věci, ale řeší i nahlášené ztráty.

V sobotu odpoledne oznámila žena ze Středočeského kraje, toho času na dovolené v Třeboni, ztrátu cyklistické brašny. V ní měla kromě svačinky i peněženku s finanční hotovostí v řádu tisícikorun, doklady, techničák, platební karty a další důležité průkazy.

„Na jízdním kole znovu projela celou trasu, ale tašku již nenašla. Operační nahlášenou ztrátu zaevidovala, doporučila paní další postup a přislíbila jí ihned kontaktovat, pokud nález někdo přinese na služebnu,“ uvedla Silvie Zemánková.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Strážníci v Třeboni pomohli seniorům, kteří spadli z kola

Druhý den požádala žena, jestli by strážníci nemohli prověřit kamerový záznam, a popsala jim svůj pohyb na kole. A podařilo se - na záznamu se totiž ukázalo, že zastavilo auto, jehož řidička ztracenou tašku naložila a odvezla.

„Provozovatelka vozidla byla hlídkou kontaktována a ta přiznala, že má brašnu i s obsahem doma, ale protože byla v časovém presu, nestihla ještě nález odevzdat. Odpoledne se obě dámy dostavily na služebnu městské policie a nález si předaly. V tašce zůstal veškerý její obsah a tak byly všechny zúčastněné osoby spokojené,“ uzavřela Silvie Zemánková.

Závěrem strážnice připomněla, že každý občan je povinen nález odevzdat bez zbytečného odkladu, zpravidla do tří dnů na městský či obecní úřad, popřípadě na policii. (had)