Případ, kterým se museli zaobírat strážníci městské policie v Třeboni, představila strážnice Veronika Trsková. Vše začalo v sobotu 9. června krátce po 19. hodině navečer. Operátorka linky 156 přijala oznámení od řidiče autobusu, který sdělil, že stojí na nádraží v Třeboni a má v autobusu pasažéra, který nechce vystoupit.

Hlídka strážníků dorazila na místo a zjistila, že v autobusu skutečně je pasažér, který zarytě sedí na svém místě a dožaduje se odvozu do Českých Budějovic.

„Na tento výrok řidič autobusu odvětil, že teď sedí v autobusu, který z Budějovic přijel. Po chvilkovém handrkování obou mužů všem zúčastněným šla, jak se říká, hlava kolem. Nakonec se strážníci dobrali k rozlousknutí celé situace. Muž nastoupil v Třeboni a jel do Českých Budějovic, cestou však usnul. Na nádraží v Českých Budějovicích stále tvrdě spal. Poté, co zde vystoupili cestující z Třeboně, začali nastupovat noví cestující na zpáteční cestu směr Třeboň,“ popsala Veronika Trsková s tím, že zde se dopustil chyby řidič autobusu, který si z důvodu dopravní situace po cestě autobus v cíli nezkontroloval.

Takto tedy došlo k tomu, že zmatený pasažér se nechtěně, ale také svojí vinou, vydal na cestu zpět, odkud přijel. „Jelikož byl posilněn trochou alkoholu, což strážníkům přiznal, a proto také tak tvrdě usnul, trvalo mu trochu déle, než to celé pochopil,“ konstatovala strážnice. Strážníci nakonec muže z autobusu vyvedli (za nadávek na ně i na řidiče) a doporučili mu, aby si počkal na další spoj do jeho cílové stanice.