Strážnice Silvie Zemánková popsala, že hezké počasí posledních dnů zlákalo i méně zkušené cyklisty na výlet, nebo na nákup.

„První oznámení strážníci obdrželi krátce před polednem, kdy všímavý občan viděl z okna panelového domu, jak starší muž z kola upadl a nemohl sám vstát ze země. Protože oznamovatel byl doma s malým dítětem, nemohl rychle přiběhnout muži na pomoc, a tak zavolal na linku 156,“ sdělila.

Hlídka strážníků na místě zjistila seniora (73 let), který byl naštěstí bez zranění, lékaře přivolat odmítl. „Vzhledem k jeho věku převezla hlídka seniora služebním vozidlem domů, kde ho předala i s jízdním kolem šťastné manželce,“ dodala Silvie Zemánková.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Auto bez řidiče v křižovatce a botička proti krádeži

Druhý případ se odehrál poblíž Kauflandu. Na kole tam vyrazila nakupovat žena (87 let).

O asistenci městské policie podle Silvie Zemánkové v tomto případě požádala zdravotnická záchranná služba.

„Strážníci počkali na místě do jejího příjezdu, poskytli první pomoc a komunikovali se seniorkou. Z důvodu, že paní byla zraněná na obličeji a hlavě, byla převezena do nemocnice na vyšetření. Strážníci po domluvě se seniorkou převezli jízdní kolo na služebnu. Ve večerních hodinách paní na policii zavolala již z domova, kam byla z nemocnice po vyšetření propuštěna,“ přiblížila strážnice.

Hlídka městských policistů nakonec předala majitelce zpět jízdní kolo a popřála hodně zdraví.