Tísňovou linku strážníků 156 vytočil v polovině dubna, krátce po poledni, senior (88 let) z obce u Třeboně.

Strážnice Veronika Trsková informovala: „Na dotaz operátorky, s čím může pomoci, muž uvedl, že má obavu o poštovní doručovatelku. Pravidelně mu totiž vozí starobní důchod okolo deváté hodiny ráno šestnáctého dne v měsíci. Dále sdělil, že dnes nikdo nepřijel ani se nikdo neomluvil.“

Dále uvedla, že když operátorka nešťastného seniora vyslechla, přislíbila mu, že bude kontaktovat třeboňskou poštu s tím, že je určitě všechno v pořádku a nepříjemná situace se vysvětlí.

„Operátorka zjistila, že poštovní doručovatelka je v pořádku, jen mají změněný čas rozvozů do určitých rajónů. O tomto byl zpětně informován oznamovatel, který se na svůj starobní důchod může těšit, ponovu pravidelně v odpoledních hodinách,“ popsala šťastný konec případu Veronika Trsková.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: V poutech skončili utíkající mladík i hledaný muž

Další z případů šetřili třeboňští strážníci v pondělí 15. dubna v dopoledních hodinách.

V tu dobu přijali oznámení od pedagogického dozoru, že jeden z nezletilých žáků namaloval fixou hanlivý obrázek na jednu z atrakcí v Aktivity parku - víceúčelovém sportovním areálu v Třeboni, kde najdou vyžití mladí i dospělí.

„Chlapec se k vytvoření hanlivého nápisu sice doznal, ale dále tvrdil, že ho nenakreslil sám. Nelegální graffiti považuje trestní zákoník za poškození cizí věci jako trestný čin. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala,“ sdělila Veronika Trsková. Závěrem dodala, že pro příště bude určitě lepší si na hřišti hrát a kreslení si nechat do školy na výtvarnou výchovu.