Městská policie v Třeboni eviduje ztráty a nálezy. Jak přiblížila strážnice Veronika Trsková, operátorka na lince 156 přijímá prakticky každý den oznámení od nešťastných občanů, kteří něco postrádají.

„Nejčastěji se jedná o klíče, mobilní telefon, peněženku, samotné doklady a podobně. Neméně časté oznámení, přijaté přímo na služebně městské policie, je naopak nález nějaké věci, mimo vyjmenovaných také například SPZ vozidla, brýle, hodinky, celé kabelky s obsahem, kusy oblečení, inzulínové pero a další zajímavosti,“ vyjmenovala strážnice.

Další poněkud neobvyklý nález řešili strážníci v neděli 16. června kolem jedné ráno. Operátor kamerového systému zjistil, že na Masarykově náměstí před disco klubem Beseda stojí odložený dětský kočárek.

Kočárek ale zaujal nejen operátora kamer, ale také podnapilé mladíky vycházející z Besedy. „Mladíci se sice v kočárku vozili už před osmnácti lety, ale asi si mysleli, že stále mají šanci se do něj vejít. Šetřením na kamerovém systému se zjistilo, že kočárek se na náměstí objevil už kolem sedmé hodiny navečer. Mezitím měnil místa i majitele,“ sdělila Veronika Trsková a dodala, že prázdný kočárek strážníci z bezpečnostních důvodů převezli na služebnu městské policie v Třeboni, kde bude čekat na svého právoplatného majitele.

Policisté a strážníci museli spojit síly

I v sobotu 15. června měli strážníci „veselo“. Operátorka na lince 156 přijala žádost, aby strážníci asistovali hlídce Policie ČR v jedné z ulic v Břilicích.

Operační z linky 158 sdělila, že se v domě má nacházet opilý mladík, který je agresivní a ohrožuje a napadá své rodiče. „Z bezpečnostních důvodů, kdy hlídka Policie ČR byla složena z muže a ženy, byla požádána hlídka Městské policie Třeboň o asistenci. Na místě strážníci a policisté zjistili mladíka pod vlivem alkoholu a jeho rodiče, kteří si nepřejí, aby se zde jejich syn dále zdržoval. Jsou zde delší dobu rodinné neshody,“ popsala Veronika Trsková.

Strážníci i policisté situaci na místě dokázali zklidnit. Mladíka pak po vzájemné domluvě odvezli policisté na služebnu obvodního oddělení Policie ČR Třeboň k dalším úkonům.