Když jste loni v létě oznámil odchod z Tlusté Berty, už jste měl v hlavě plány na něco nového?

S fanoušky Tlusté Berty jsem se definitivně rozloučil 25. července na pivních slavnostech v Třeboni. Od počátku jsem ale věděl, že nechci se zpíváním skončit, a že postavím novou kapelu. Dneska jsme komplet pohromadě, podařilo se složit písničky, napsat texty a na přelomu února a března jsme začali nahrávat. Minulý týden jsem hotová cédéčka vyzvedl z výroby.

Jak obtížné bylo dát novou skupinu dohromady?

Trvalo to dlouho, v podstatě celý ten rok. Byla to nejtěžší práce, abychom si i jako lidi všichni sedli. Někdo přišel a zjistil, že to pro něj není, nebo že by nestíhal, nebo byl prostě línej, tak zase odešel. Zpočátku se muzikanti střídali. Až před dvěma měsíci si to sedlo. Jsou tady samí kluci, kteří za sebou nemají sice žádnou známou hudební minulost, ale mají chuť něco dělat. Nejmladší je bubeník Petr Březina, kterému je sedmnáct a je moc šikovný, pak skvělej basák Vašek Vrchota, kytaristé Ondra Pojezdný a Zdeněk Dvořák.

Cédéčko je tedy na světě. Jmenuje se Evoluce. Proč?

Byl to prvopočáteční nápad. Je to takový můj přerod, že jsem po osmnácti letech skončil v jedné partě a začínám jinde. Je to posun jinam, je to vývoj, tak proto Evoluce.

Kdo si ho má poslechnout, na jakou muziku se mohou lidé těšit?

Poslechnout si jej může každý, kdo má rád hudbu. Cédéčko je pestré. Zpíváme česky, melodicky, jsou to zapamatovatelné písničky. Napsal jsem všechny texty, k některým jsem napsal i hudbu, k dalším skládal hudbu kytarista Milan Dozy Doležal, spolu jsme hráli také devět let v Piggery od roku 1998 do roku 2007 a byl to první kluk v Gorilla Crash. Ale postupem času dospěl k tomu, že to pověsí na hřebík. Domluvili jsme se, že protože jsme písničky spolu skládali, dotáhneme to do konce, tedy až k nahrání cédéčka. To se také stalo a Dozy nahrál na CD všechny kytary. Je na něm jedenáct písniček, jedna z nich se jmenuje Živel a Ďábel a tu jsem nazpíval společně s Vláďou Šafránkem, bývalým zpěvákem Harleje, dnes Walda gangu. Kdo má o CD Evoluce zájem, může jej objednat na www.gorillacrash.cz nebo koupit v kamenné prodejně s CD nosiči v parku v Jindřichově Hradci.

A co nějaká živá vystoupení?

Měl jsem domluvená účinkování už na letní festivaly, ale jak se nedařilo ucelit sestavu, musel jsem je zase zrušit. Nové termíny začínáme nyní sjednávat. Také je třeba naplánovat křest. O nových termínech koncertů budeme včas informovat.

Uplynulý rok byl tedy určitě hodně náročný. Bude teď čas na odpočinek?

Teď to nejde. Myslím, že ještě minimálně rok bude hodně pracovní, je třeba to celé nastartovat. První etapa je za námi, podařilo se vydat cédéčko, ale teď přijdou koncerty a příprava na ně. To bude zásadní krok vzhledem k fanouškům. Bude to příjemné, ale stále o velké práci. Chceme totiž určitě natočit i videoklip, který by měl být hotový co nejdřív.

Petra Lejtnarová