Kdy jste se začal zajímat o muziku? Co vás k tomu vedlo?

Hudba mě přitahovala už jako dítě, kdy jsem doma předváděl Michala Davida a hrál jsem při tom vestoje na opěradlo křesla. Měl jsem rád českou hudbu té doby, Žbirku, Elán, Olympic, Katapult a další. Pak přišla éra Accept, AC/DC, Kiss, Metallica, na to jsem ještě v budoucnu přitvrdil Napalm Death, Sepultura, Obituary, M.O.D., Pungent Stench, Disharmonic Orchestra, S.O.D. a další, to už mi bylo tak patnáct. První kapelu jsme založili, tuším, v roce 1989, jmenovala se Derat, ve které byl Honza Valek, Karel Kubů, Petr Břicháček a já. Po pár měsících skončil Honza a my jsme ve třech rozjeli jednu z nejkrásnějších etap mého muzikantského života hardcoreovou kapelu Serious Music. To byl můj opravdový muzikantský začátek. Na otázku, co mě přivedlo k hudbě, musím odpovědět, že nevím, možná fakt, že naši oba hráli také v kapele.

Jak jste se dostal do Tlusté Berty?

Oslovil mne kytarista Tlusté Berty Zdeněk Ledvinka. To byl přelom roku 1997 a 1998. No a už 11. dubna toho roku jsem stál před tisíci lidmi v kulturáku v Kardašově Řečici, kde jsme hráli s Olympicem. Za sebou čtyři nové muzikanty a v hlavě třicet nově nazkoušených písniček. Byl to křest ohněm.

Co všechno jste zažil během „berťácké" éry?

Teď nevím, jak tuto otázku uchopit, aby to nebyl Gladkovův román Cement, který měl asi čtyři sta stran a byl skvělý (smích). Jen krátce, získal jsem plno skvělých kamarádů, poznal jsem moře zajímavých i slavných lidí a seznámil se s nimi, otrkal jsem se v muzikantské branži jako takové a zažil jsem tolik hlučných mejdanů, že bych je nespočítal. Prostě jsem si to užil.

Na kterou z vašich společných akcí vzpomínáte nejraději?

Na vystupování s Kabátama na fotbalových hřištích v rámci jejich turné Corrida Tour 2007. To byla asi největší zkušenost v top provedení. Myslím, že málokdo u nás dělá větší koncerty.

Váš poslední odehraný koncert s Tlustou Bertou se uskutečnil o minulém víkendu v třeboňském pivovaru. Jak jste se rozloučil se svými fanoušky?

Poděkováním a slibem, že moje hudební cesta tímto krokem samozřejmě nekončí a že se určitě co nejdříve zase uvidíme.

Jak jsem pochopila, kapela bude fungovat dál, s jiným zpěvákem. Víte, kdo to je a pomáhal jste ho kapele vybírat?

Vím, kdo to je a Bertě jsem ho vybírat nepomáhal. Všechny nové a důležité informace se určitě dozvíte na berťáckých stránkách a facebooku.

Nemohu se nezeptat, proč vlastně z kapely odcházíte.

Jak už jsem napsal v oficiální tiskové zprávě, změna je život a já už změnu po osmnácti letech potřeboval.

Jak se říká něco končí, něco začíná, platí to i ve vašem případě?

Samozřejmě, nová kapela je už skoro sestavená a já se plně věnuji přípravě jejího chodu. Bude to zase pěkná dřina, webové stránky, facebookový profil, reklamní plachty, scéna, plakáty, cédéčko, studio, trika, mikiny, čepice a další. K tomu patří i zařízení zkušebny a desítky jiných věcí, které neminou nikoho, kdo chce muziku dělat pro lidi pořádně.

Jaké jsou tedy nejbližší plány?

Složit s novou kapelou nové písničky, nahrát cédéčko a co nejdříve začít živě hrát.

Lucie Schmiedová