Na ten pravý termín, kdy se Mikuláš se svou družinou vydává do ulic, si program připravili například v Dačicích, kde v 16.30 hodin vyjede Mikulášská jízda městem. Svatý Mikuláš v doprovodu anděla a všudypřítomného dovádění čertů se vydá za zvuku zvonů a dupotu kopyt na objížďku od domu s pečovatelskou službou přes Červený Vrch, Havlíčkovo náměstí až na náměstí Palackého. V 17 hodin jej můžete přivítat Pod Lipkami.

S Mikulášem se můžete setkat také v Lomnici nad Lužnicí v kostele sv. Jana Křtitele, kde v 16 hodin vystoupí kostelní sbor Kos a školní sbor Zvoneček. „Připomeneme si dobré srdce svatého Mikuláše, který dětem nadělí tradiční nadílku," láká Marcela Božovská z lomnického infocentra.

Čerti dnes budou řádit také ve Slavonicích, kde se nadílka odehraje na náměstí Míru. Pokud máte pro strach uděláno, můžete se scházet v 18 hodin u kašny, kde už bude čekat Lucifer s čerty a knihou hříchů. Každé dítko, které tam napíše nějaký ten prohřešek, dostane za odměnu špekáček, který si může opéct nad pekelným ohněm. Čerty ale budou mírnit andělé a určitě dorazí i Mikuláš. Těšit se můžete i na ohňovou show.

Pravý čertovský rej vypukne dnes v 16.30 hodin také v Horní Pěně. Země se otevře a zase zavře pod hrází bájného rybníka Schülerteich.

Kdo se ale nikam nevypraví, určitě nezůstane bez nadílky. Hana Drahošová z Jindřichova Hradce se chystá Mikuláše oslavit v Mateřském centru Čtyřlístek v Jindřichově Hradci. „Mají malého čerta v podání místního žáčka, takže je to pro děti určitě klidnější. Příští rok bude chodit můj manžel jako Mikuláš. Nechceme nic velkého, sama jsem z toho měla jako malá trauma, takže raději vše v poklidu," říká.

Kateřina Cihelka vše řeší ještě jinak. „Máme objednaného Mikuláše s čerty přímo domů. Letos je to pro naší malou premiéra, ale nechceme ji nějak strašit, spíše jí jenom pohrozit, že pokud bude zlobit, tak příští rok čert přijde znovu," sdělila s úsměvem.