„Obrátila se na nás společnost Indest Invest se žádostí o změnu termínu úhrady kupní ceny patnáct milionů korun za pozemky u sportovní haly, protože banky odkládají termín rozhodnutí o poskytnutí úvěru,“ uvedl na pondělním jednání zastupitelstva starosta Jan Váňa.

Podle jeho slov společnost již v minulosti uložila u právníka, který zastupuje město, tři miliony korun a protože se platba zpozdila, uložila u něj ještě dalších pět milionů. Zbývá tedy doplatit sedm milionů, jejichž zaplacení nyní schválili zastupitelé s odkladem do 30. dubna. Původní termín úhrady byl do poloviny listopadu a následně v první části února.
Peníze za pozemky zaplatí také podle usnesení zastupitelů společnost Excelsior Bohemia. Její zástupci chtějí postavit na okraji Třeboně, v místech za vlakovým nádražím u Zlaté stoky, farmu na chov jeseterů.

„Zaplatili již polovinu částky, tedy 3,6 milionu korun, jedná se tedy o další polovinu,“ upřesnil Jan Váňa.

Na to, že se jedná o „rozplacené“ záležitosti, upozornil místostarosta Zdeněk Mráz s tím, že uvedené pozemky jsou stále města, dokud nebudou zaplacené částky v plné výši.

„Obě smlouvy budou vloženy na katastr, až budou úplně zaplaceny, zahrnují mimo jiné i smluvní pokuty a zajištění pro město, kdyby došlo k případnému odstoupení od smlouvy,“ upřesnil právník města Vladimír Pešek.