Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miloslav Paulík: Město by se mělo více otevřít turistům

Jindřichův Hradec – Štafetu Jindřichohradeckého deníku předala lektorka patchworku řediteli Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci Miloslavu Paulíkovi.

22.6.2011
SDÍLEJ:

Ředitel Národního muzea fotografie Miloslav Paulík.Foto: archiv Deníku

Máte také nějaký záhonek svých soukromých radostí?
Již více než deset let je můj život spojený s bydlením obklopeným přírodou – tedy třeba zušlechťování zahrady a procházky zámeckým parkem.

Je Národní muzeum fotografie vnímáno ve stejné rovině jako jiné kulturní stánky?
Národní muzeum fotografie si svoji pozici na kulturní scéně buduje necelých deset let. V muzeu se představila řada předních umělců, vznikly zde však i naše vlastní výstavní projekty. Uvedl bych výstavu Ostře sledovaný Hrabal, kterého jsme reprízovali nejen na mnoha místech České republiky, ale například i v Budapešti či v polských Polkowicích. Neméně zajímavým byl výstavní projekt „Via Lucis 1989–2009 / česká společnost ve fotografii“ s premiérou v Bruselu u příležitosti předsednictví ČR v Radě EU.
Do povědomí se muzeum dostává též prostřednictvím fotografických workshopů, seminářů pro žáky základních a středních škol, ale i oblíbenými jazzovými koncerty.
Souběžně probíhá stavební proměna budovy bývalé jezuitské koleje, kde muzeum sídlí, která bude ukončena v průběhu letošního roku.
Postupně se muzeum stane jediným centrem fotografie a moderních obrazových medií v ČR – s knihovnou, víceúčelovými sály a prostory pro setkávání umělců, kongresy, výstavy, bienále atp.

Rekonstrukcí objektu je dokončena řada Státní hrad a zámek, mlýn, nový pivovar, Muzeum Jindřichohradecka, Národní muzeum fotografie, ale je tam vřed “starý pivovar“ s pamětní deskou Bedřicha Smetany. Není to výzvou ke zřízení budovy hudby, malé scény?
Starý pivovar je v současné době v rukou soukromého vlastníka, který se jistě zabývá myšlenkou, jak začlenit tuto významnou renesanční památku do kulturně – společenské zóny. Je pravdou, že podobné kulturní zařízení město postrádá. Na druhé straně stavební stav budovy je tak zoufalý, že bez výrazné finanční dotace je tato myšlenka utopistická.

Nemyslíte si, že právě těmito rekonstruovanými objekty se město již jednoznačně vyprofilovalo a vymanilo z tendencí zřizovat hospodářský park?
Jindřichův Hradec je velice atraktivním historickým městem s mimořádnými památkovými objekty od hradního a zámeckého komplexu a mlýna s Křižíkovou elektrárnou, přes jezuitský seminář s Krýzovými jesličkami, bývalou jezuitskou kolej, kde sídlí Národní muzeum fotografie, k malebnému Kozímu plácku, Panské ulici, Husovým sadům, ke kostelu sv. Jakuba… To vše dává příležitost se malinko zasnít a představit si, jak proměnit parkoviště u Nežárecké brány v barokní zahradu společně s druhým parkovištěm u poledníku a auta schovat pod zem. Kolem Vajgaru vybudovat pěší lávku pro pěší, cyklisty, bruslaře, na vodní hladině lodičky…
Jistě tyto představy nemám sám, jsou to jistě i zastupitelé města a celá řada obyvatel. Každý projekt má nejedno úskalí, ale všichni, kdo žijeme v Jindřichově Hradci, se musíme zamyslet, jak se naše město bude rozvíjet a jak bude vypadat za dvacet let, co bude návštěvníkům nabízet.
Vzpomínám si, jak vypadalo město před rokem 1989. Do dnešních dnů zkrásnělo, pořádá se tu mnoho kulturních akcí. Do budoucna se ale musí ještě více otevřít turistickému ruchu, má na to potenciál, ale k tomu si potřebuje vytvořit představu a vizi.


Ředitel Národního muzea fotografie Miloslav Paulík předal další štafetové otázky učitelce Martě Bartošové Vrbové

22.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Nová Bystřice - Neodevzdat nalezenou věc se může pořádně nevyplatit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení