Michaela Kučerová
Výška: 165 centimetrů
Váha: 91 kilogramů
Věk: 31 let
Znamení: Lev
Záliby: spinning, lyže, kolo, divadlo, kino, cestování, jezdím na vodu, vedoucí na dětském táboře, četba, studium VŠ.
Jak se vidí: společenský a přátelský člověk, který pořád neustále něco organizuje, hodně cestuje.
Co dělá: sedavé kancelářské zaměstnání.

Nemá problém s nadváhou, ale přímo s obezitou. Miluje mléko a mléčnou čokoládu. „Chci to změnit. Zhubnout, cítit se lépe, umět si poručit. Vím, co bych měla dělat, ale je to o vůli. A doufám, že se ji naučím. Nemám potíže s nadváhou. Potýkám se s obezitou."

To jsou slova Michaely Kučerové (31) z Jindřichova Hradce. O víkendu byla jednou ze 14 odhodlaných žen z celé republiky, které v Resortu Svatá Kateřina u Jihlavy zahájily tříměsíční program Fithall reality show. Během ní se mají ženy naučit změnit svůj životní styl. „O akci jsem se dočetla v Deníku a okamžitě jsem si řekla, že tohle je velká šance. Chci to dokázat, i když vím, že to bude velmi těžké," říká žena, u které se ručička na pomyslné váze zastavuje u čísla 91 kilogramů při výšce 165 centimetrů. Právě během uplynulého víkendu si mohla vyzkoušet, co ji a její „spolubojovnice" v nejbližších dnech a týdnech čeká. „Bude to mazec. Ale jsem nadšená, protože tohle jsou konkrétní údaje, které mi mohou pomoci. Můj manžel shodil už přes 20 kilogramů a fandí mi. Takže vím, že je to jen a jen na mě. Odjíždím z Vysočiny odhodlaná, ale určitě ne vystrašená," tvrdí Michaela.

Akci připravil Deník ve spolupráci s portálem Fithall.cz. Ten se zabývá zdravou výživou, cvičením a poradenstvím. Manažerka projektu Radka Báčová k tomu říká: „Pátrali jsme, proč tolik lidí mluví o tom, že by velmi rádi žili zdravě, rádi by cvičili, ale ve finále tomu tak není. Zjistili jsme, že mezi největší bariéry patří čas, kterého se lidem nedostává, a dále fakt, že cvičení berou spíše jako nutné zlo, nikoli jako příjemnou aktivitu, na kterou by se těšili. Myslím, že s oběma problémy se dá pracovat, když člověk změní přístup k organizaci času a k výběru pohybových aktivit." Podle ní má Michaela velkou šanci svůj životní styl změnit. „Ví, jak na to. Jen musí vydržet," tvrdí.

Finalistky reality show nyní budou několik týdnů žít podle rad a pokynů, které na Vysočině získaly. V polovině února se opět sejdou v Resortu Svatá Kateřina, kde vyjde najevo, jak dokázaly pokyny dodržet. K vyhlášení vítězky dojde na konci března.

Rozhovor s Michaelou Kučerovou si přečtete v pátek 11. ledna v pravidelném seriálu Krabičkový tým Deníku.