Památníček s fotkami, album, pletené oblečení, hračka, kojenecká lahvička, dudlík a kosmetika. To vše je obsahem kufříků, jež podle informací tiskové mluvčí Jihočeských nemocnic Ivy Novákové dostávají děti narozené v jindřichohradecké porodnici, které jsou následně předávány do pěstounské péče.

Vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Jindřichův Hradec Jitka Machová říká, že s touto činností v porodnici začali již v roce 2013 po absolvování semináře, který byl věnován právě pěstounské péči na přechodnou dobu. „Plni euforie jsme ihned chystali první kufříky a pokračujeme v tom proto, aby i tyto děti měly památku na období bezprostředně po narození, než přejdou do definitivní rodiny,“ vysvětlila.
Nemocnice navíc čerstvě spolupracuje s nadačním fondem La Vida Loca, který v rámci projektu Život v kufříku do spolupracujících porodnic dodává kufříky vybavené balíčkem vzpomínek na období těsně po narození.

„Kromě kufříku jsme od fondu vybaveni i tiskárnou a dalším materiálem na bezprostřední zhotovení fotografií. Nadačnímu fondu La Vida Loca tímto děkujeme, že nás přijal za své partnery," zmínila Jitka Machová. Hradecká porodnice se tak stala v rámci republiky 18. zapojenou nemocnicí.