Pozemek, na kterém je hřiště, prodala TJ Jiskra Třeboň developerské firmě, která zde hodlá vybudovat nákupní centrum. „Již delší dobu jsme uvažovali o tom, co s pozemky. Myslím si, že nové obchodní centrum je tady potřeba, neboť tady v této oblasti chybí konkurence," míní předseda TJ Jiskry TřeboňLubomír Skála. Tělovýchovná jednota se k prodeji pozemku odhodlala v souvislosti s dlouhodobým záměrem města soustředit veškeré sportovní aktivity ve sportovním areálu Hliník. Kromě sportovní haly, skateparku a tenisových kurtů je tady již i nové fotbalové hřiště s umělým povrchem a v dohledné době by mělo přibýt také plnohodnotné hřiště s přírodním trávníkem. „Vznikne tam krásný fotbalový stadion včetně zázemí pro hráče i pro diváky. Dosavadní stav byl již dlouho nevyhovující," dodal.

Podle mnohých je myšlenka na nový obchod na místě. Ne všichni se ale shodnou na tom, zda a kde by se vůbec mělo stavět. „Stačilo by zrušit jedno Penny a udělat třeba menší Lidl nebo Tesco. Proč hyzdit lázeňské město dalším marketem?" ptá seHana Láskováze Suchdola nad Lužnicí, která ale z Třeboně pochází. PodleTerezy Ludvíkové Kandlovéchybí obchod v lokalitě Na Kopečku. „Tam nic nemají. Nelíbí se mi ale, že chtějí postavit místo starého fotbalového hřiště další obchodní dům. Myslím si, že jich tam je hodně na tak malé město," míní obyvatelka Jindřichova Hradce.

Město původně mělo v úmyslu přivést nějakého investora právě Na Kopeček, což se ale nezdařilo a developer si vybral pozemky TJ Jiskry Třeboň. „I když jsme opakovaně nabízeli jiné pozemky, investor neměl zájem a my jsme nakonec s tímto řešením souhlasili," uvedl třeboňský místostarostaZdeněk Mráz. V této souvislosti dojde také k odprodeji části městských pozemků, které sousedí s pozemky TJ Jiskry v okrajové části směrem od Táboritské ulice. Investor je nakoupí za 2500 korun za metr čtverečný. Zásobování a příjezd vozidel k novému obchodnímu centru by měl být z Jiráskovy ulice. „Myslím si, že tento nový obchodní areál bude pro Třeboň přínosem. Vidíme v tom možnost zvýšení konkurence pro stávající obchodníky, což by mohlo mít vliv na kvalitu nabídky, ale i na ceny," doufá místostarosta.

Přípravné demoliční práce by měly začít v příštím roce.

Petra Jouzová