Ve čtvrtek odpoledne otevírali na městském úřadě několik obálek s nabídkami firem na opravu Mlýnské ulice, ve které se před rokem a půl sesul skalní svah pod mostkem se silnicí.

Co se opraví? Předmětem náročných oprav svahu pod Mlýnskou ulicí je vybudování opěrné zdi kotvené do skalního podkladu s kamennou obezdívkou, rozšíření části silnice a chodníku včetně překlenutí výpusti ze zájezku a nová zábradelní zídka. Při opravách zříceného místa, pokud na ně vůbec kdy dojde, hodlá radnice také rozšířit silnici i chodník.

„Vypsanou zakázku na tuto akci jsme museli už dvakrát zrušit. V prvním případě se nepřihlásila ani jedna jediná firma, ve druhém případě se přihlásila jedna, ale přesáhla částku šest milionů stanovenou parametry zakázky,“ vysvětlil radní Bohumil Komínek s tím, že tuto – třetí – zakázku vypsala radnice jako podlimitní, tedy do 20 milionů korun.

Podle radního by o konečném zhotoviteli zakázky měla rozhodovat rada města na svém jednání ve středu pátého prosince.

„Pokud firmu vybereme, začalo by se s opravami v březnu 2019, jakmile to počasí dovolí,“ doplnil Bohumil Komínek. Opravy by měly zabrat zhruba půl roku. Po jejich dokončení by Hradečáci měli mít k dispozici silnici, která bude oproti nynějšímu stavu rozšířena o 75 centimetrů.