Podle ředitele odštěpného závodu JIH společnosti Swietelsky stavební Ivana Šota by měl být termín dokončení 26. září dodržený. „Teď běží demolice provizória. Pak se dobuduje římsa na pravé straně ve směru od Hradce. Na římsu bude navazovat chodník. Již nyní se dělají přípravné práce i na pokračování chodníku ke křižovatce na Radouňku," uvedl včera Ivan Šot.

Jak již Deník informoval, samotný chodník je v režii města a zakázku má vysoutěženou právě firma Swietelsky stavební. Nyní je podle Ivana Šota nutné udělat navážku k silnici, aby byl chodník v jedné rovině. Termín dokončení akce je naplánován na 8. listopadu.

Obyvatelé Radouňky a zejména lokality Na Kopečku po chodníku podél silnice pod bývalými jatkami dlouho volali, stejně jako řidiči, kteří poukazovali na nebezpečí, když se v noci po neosvětlené silnici pohybovali chodci.

Jak říká Pavel Hejda, mělo to být již dávno. „Jsme rádi, že zde chodník bude, ale přišlo to dlouho. Když jsme tudy potřebovali jezdit s kočárkem, tak zde nebyl. Myslím, že se měl dělat místo jiných zbytečných věcí ve městě," naznačuje Jiří Hejda.