Výběrové řízení na zhotovitele stavby schválili jindřichohradečtí zastupitelé ke konci loňského roku. V současné době radnice vyhodnocuje přijaté nabídky jednotlivých firem. „Oprava mostu v Nežárecké ulici je v plánu už delší dobu. Jedná se o celkovou rekonstrukci, kdy dojde k odstranění mostovky, přeložce sítí a následně i opravě jednotlivých spojovacích prvků. Most už dlouhodobě podle posudků, které k němu máme, vykazoval defekty, kvůli kterým musíme provést jeho celkovou rekonstrukci,“ přiblížil starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Na Bobelovce se letos otevře moderní domov pro seniory.
Co čeká Hradec v roce 2024? Nové nákupní možnosti i zahájení obnovy pivovaru

Oprava mostu pod Nežáreckou bránou by měla začít 10. června a skončit 29. listopadu letošního roku. Práce ale na most nepustí chodce ani auta. Řidiči přijíždějící od Políkna tak budou muset při cestě do centra města využít most v Mlýnské ulici nebo vzdálenější přejezd přes řeku na Pražské.

U Nežárecké brány se už v současné době staví v ulici Pod Hradem. Pracovníci tam provádějí rekonstrukci vodovodu, kanalizace i elektrických rozvodů. Ulice zároveň dostane nový povrch, který ale bude vzhledem k památkové zóně stejný jako ten původní, tedy kamenné kostky. Součástí prací je také oprava dřevěného můstku, který byl v havarijním stavu. „Na stavební část zakázky budou navazovat sadové úpravy. Zahrnují osázení a revitalizaci zelených ploch, které s ulicí přímo souvisí. Jde například o prostor u bývalého penzionu U Tkadlen, kde je výhled na řeku. Jedna jeho část bude zadlážděná, další dosázená plus v prostoru u speciální základní školy dojde k úpravám zeleně na městských pozemcích,“ upřesnil k úpravám zeleně starosta Kozár. Rekonstrukce ulice potrvá nejpozději do 17. května. Samotné sadové úpravy jsou v plánu od října do poloviny listopadu letošního roku.