Někteří argumentují tím, že je stále teplo a zbytečně se opotřebovává vzorek. Jiní už přezuli. „Mně už těch pár dní nevytrhne, tolik nejezdím a alespoň to bylo bez fronty a stresu," říká Jaroslav Bruna z Hradci.
Jeho slova včera potvrdil i majitel pneuservisu v Otíně Martin Janák: „První řidiči již přicházejí, ale nástup je pozvolnější než vloni. To už jsme měli objednávky čtrnáct dní dopředu a pracovali patnáct hodin denně. Letos mají zatím zákazníci pořád možnost vybírat termíny."
Poznamenal, že ten, kdo přes den najede stovky kilometrů, možná ještě s výměnou čeká, protože jsou vyšší teploty. Ale kdo jezdí pár kilometrů ráno a večer, tak už může zimní gumy bez problémů mít. „Naopak je to lepší, protože už je spadané listí, silnice navlhlé a lépe to sedí," doplnil Martin Janák.
Rovněž v dačickém pneuservisu podle účetní Hany Lojkové zatím není žádný nápor. „Ale už se lidé hodně informují na nové pneumatiky, ptají se na ceny. Dnes je i hodně zákazníků, kteří při výběru gum přihlížejí k výsledků různých testů," zmínila Hana Lojková.
Také Martin Janák v posledních letech sleduje, že více řidičů dává přednost kvalitnějším gumám: „Dnes už není moc zájem o střední třídu. Lidé více berou elitu, která je jen o málo dražší."