Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Motoristy matou přenosné značky

Pelhřimovsko - Dopravní cedule se musejí respektovat i po ukončení rekonstrukce silnice. U cest na Pelhřimovsku ale stojí často zcela zbytečně.

14.5.2009
SDÍLEJ:

Platí, nebo neplatí? Tato značka leží u již opravené silnice na Jihlavu.Foto: DENÍK/Michal Vítů

Hned na několika místech Pelhřimovska stojí těsně u vozovky dopravní značky upozorňující na práce na silnici. Ty ale jsou mnohdy dávno dokončené.

Řidiči projíždějící tímto místem dodržují přikázanou rychlost, kterou na ně křičí přechodné zákazové cedule. Dalo by se říci, že doprava tam vázne zbytečně a někteří řidiči zmateně kroutí hlavou.

„Na cestě z Jihlavy jsem na takový úsek narazil. Jen tak mi proletěla hlavou otázka, proč tam ty cedule jsou,“ divil se řidič Jakub Doležal z Pelhřimova.

Navržená lhůta se musí dodržet

Jak ale uvedl vedoucí pelhřimovské pobočky Krajské správy a údržby silnic Václav Blábolil, přechodné dopravní značení má v těchto případech důležitý význam. Pokud ho někteří řidiči nebudou respektovat, mohou dostat tučnou pokutu.

„Značky tam musí zůstat i několik dní po skončení prací. Při opravách vozovek se ve finální fázi používají speciální drtě. Dokud se tento materiál nezamete do vozovky, může na něm řidič při vyšší rychlosti snadno dostat smyk. Proto ta omezení rychlosti na místech rekonstrukce zůstávají déle,“ vysvětlil Blábolil.

Vlastník komunikace hlásí opravu silnice v předstihu jak na příslušný odbor dopravy, pod který část komunikace spadá, tak na policii. Na inspektorátu dopravy se pak rozhodne, jaké značení bude pro daný úsek vhodné.

„Zhotovitel oprav, nebo vlastník komunikace podává žádost o zvláštní užívání značek většinou rok dopředu. V této žádosti je i uvedeno, jak dlouho budou na daném úseku přechodné cedule stát,“ sdělil vedoucí dopravního inspektorátu pelhřimovské policie Miroslav Lhotský.

Pokud bude tato stanovená lhůta porušena, hrozí vlastníku komunikace pokuta.

„Máme tady zvláštního pracovníka, který má tyto úseky v evidenci a provádí kontrolu,“ doplnil Lhotský.

„Pokud chce zhotovitel oprav lhůtu tohoto značení prodloužit, musí si o to zažádat. Zatím jsme ale takový případ nezaznamenali,“ informovala z Městského úřadu v Pelhřimově vedoucí odboru dopravy Lenka Mikolášková.

Pokuta by asi nebyla

Zhotovitelem přetažená lhůta přechodného značení může být v určitých případech plusem i pro ty řidiče, jež v daném úseku poruší rychlost.

„Ještě se nám to nestalo, je ale pravděpodobné, že by případná pokuta nemusela být vymáhána. Spíš by bylo zahájeno správní řízení se zhotovitelem rekonstrukce,“ sdělil Miroslav Lhotský.

Na přechodné značení narazí řidiči na Pelhřimovsku například na cestě z Humpolce do Pelhřimova, u Kamenice nad Lipou, Putimova, nebo z bývalého okresního města směrem na Božejov.

Autor: Lukáš Pihávek

14.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení