První výstava nese název Nezlomní: Olympionici a představuje práci naší přední současné sportovní fotografky Barbory Reichové. Expozice nabízí jedinečný pohled do světa vrcholového sportu a oslavuje sílu a odolnost olympioniků.

Barbora Reichová pracuje pro Český olympijský výbor. Zúčastnila se šesti olympijských her. Její snímky zachycují nejen samotný sportovní výkon, ale i atmosféru přípravy, náhled do zákulisí a soukromí sportovců.

Čtvrteční vernisáž zahájila výstavy Stanislava Maxy, Vlastimila Sítaře a Jaroslava Rodka.
OBRAZEM: Muzeum fotografie zahájilo letošní sezonu výstavami tří jubilantů

Výstavu druhou, nazvanou Karel Novák - Malíř sportu, uspořádalo muzeum ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Českou olympijskou akademií. Představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších českých sportovních fotografů Karla Nováka (1925–2007).

Karel Novák se proslavil především snímky československých olympioniků z 50. a 60. let minulého století. Jeho objektiv zachytil legendární zlaté triumfy Věry Čáslavské, Emila Zátopka, Olgy Fikotové, Jiřího Rašky či Jiřího Dalera. Stal se dvorním fotografem Československého olympijského výboru a zúčastnil se osmi olympijských her.