Vedení územního odboru policie v Jindřichově Hradci díky Fondu kulturních a sociálních potřeb uspořádalo tradiční každoroční společenský večer pro své bývalé kolegy, nyní emeritní policisty a občanské zaměstnance. Podle informací policejní tiskové mluvčí Hany Millerové se všichni setkali v Jindřichově Hradci.

Po úvodním slovu vedoucí hradeckého územního odboru Josef Heš představil svou zástupkyni Jarmilu Jakoubkovou i vrchního komisaře Bohumíra Dovalila a také vedoucí a zástupce jednotlivých obvodních oddělení včetně kriminální i dopravní policie.

"Dále se ale společenský večer nesl již v neformálním duchu, kdy policisté společně s dříve sloužícími kolegy vzpomínali na společné roky služby, na ty policisty, kteří se setkání nemohli zúčastnit nebo už dokonce nejsou mezi námi. Bývalí policisté vyprávěli zážitky z dob jejich mládí a společně zavzpomínali na roky dávno minulé, prožité v policejní uniformě," popsala mluvčí.

Společenského večera se zúčastnilo více než 40 emeritních policistů, policistek i občanských zaměstnankyň. "Nejstarší z nich, stále vitální paní Zdence Malinové, je v tomto roce úctyhodných 85 let," vyzdvihla Hana Millerová a dodala, že bývalým spolupracovníkům se dle jejich vyjádření společenský večer skutečně líbil a pokud jim zdravíčko dovolí, za rok přijdou rádi znovu.