Již od září navštěvuje Sahan třídu 3. C na místním gymnáziu. „Hlavním důvodem, proč jsem vůbec tady, je basketbal. Přešel jsem z budějovického gymnázia, kde to podle mého úsudku bylo podobné jako tady,“ uvádí Sahan.

O přestup, který pro něho nebyl žádný problém ohledně učení, se postarali jiní. „Říkal jsem si, že když mě sem chtějí, ať mi to nějak zařídí,“ říká Filip. Basketbalu se věnuje již od druhé třídy.

„Dostal jsem se k němu asi díky tomu, že jsem chodil do basketbalové třídy, a pak už šlo vše samo,“ vzpomíná. Od svých patnácti let hraje za tým Sršni Písek a v současné době ještě za BK Lions.

„Nevím, proč vybrali zrovna mě. Byl jsem na výběru a dopadlo to tak, že jsem tady,“ usmívá se Filip. „Popravdě, sám jsem o Hradci nepřemýšlel, moc se mi sem nechtělo, spíš mě vyslali rodiče,“ vysvětluje Sahan.

Společně s ním přišli do města nad Vajgarem i další. Do Jindřichova Hradce tedy kromě Sahana přišel celý tým, kromě dvou výjimek. Někteří jsou z Plzně, jiní z Brna, z Jihlavy a z Písku. Tři z týmu studují rovněž na gymnáziu a jeden z kluků navštěvuje Obchodní akademii v Jindřichově Hradci.

„Bydlím v bytě společně se čtyřmi hráči,“ popisuje Filip. Pár jich má dokonce svůj byt. „Vaříme si, ten kdo v kuchyni našpiní nádobí, si ho po sobě také umyje a u sebe v pokoji si uklízíme každý sám. Je to něco jiného a nemůžu si stěžovat,“ dodává Sahan.

Ten zatím neví, jak to s basketbalem bude do budoucna. „Uvidím, až dodělám školu, pak chci někam na vysokou a byl bych rád, když by to šlo nějak zkombinovat i s basketem,“ prozradil Sahan.

Lucie Schmiedová