Jahodobraní, které se uskuteční v bystřickém městském parku, nabídne návštěvníkům v pátek večer koncert rockových kapel Milerium a Kabát Revival.
„Ze sobotního programu bych vyzdvihla originální vystoupení profesionálních skokanů na sedmimílových botách, večerní koncert hudební skupiny Hot needle jazz band s Evou Emingerovou a cyklovýlet,“ upozornila Petra Vacková z bystřického informačního centra. Na cyklovýlet s moderátorem počasí Michalem Jančaříkem se zájemci mohou hlásit v sobotu od devíti ráno na Mírovém náměstí.

Cyklisté odstartují v půl desáté směrem na Smrčnou. Na trase dlouhé sedmadvacet kilometrů budou zastávky na občerstvení v Číměři a v Senotíně.
„Na železniční stanici Senotín bude na kolaře čekat parní vlak, který je dopraví zpět do Nové Bystřice. Cyklovýlet nebude náročný, mohou se ho zúčastnit i rodiny s dětmi,“ upřesnila Vacková.

V sobotu si přijdou na své také milovníci jídla. Od půl šesté se bude konat soutěž v pojídání jahodových knedlíků. Letos se jí budou moci zúčastnit pouze dospělí, ale děti nepřijdou zkrátka.

Organizátoři pro ně připravili divadelní představení, koncert skupiny Včelka Band a různé soutěže. Mohou si také zaskákat na trampolíně nebo sedmimílových botách či zastřílet lukem.

Novobystřické jahodobraní se bude konat již počtvrté. „Vzhledem k úspěšnosti předchozích ročníků očekáváme poměrně vysokou návštěvnost, hodně však záleží na počasí,“ sdělila Vacková.

Akci zaštiťuje starosta Nové Bystřice Vladimír Bláha a kromě sponzorů ji financuje také město.

Jana Urmanová