V březnu 2010 se v babyboxu  v Písku objevila holčička, o sedm měsíců později v Jindřichově Hradci rovněž děvčátko a v říjnu 2011 byl do strakonického babyboxu odložen chlapeček.

Jindřichohradecká schránka, která slouží už od prosince 2008 a je v jižních Čechách nejstarší, bude nyní vyměněna za babybox nové generace. Ten je zhotoven z antikorového plechu, jeho dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky či nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony zdravotníků.

„Jindřichohradecký babybox je technicky už poněkud zastaralý, a tak jsme se rozhodli jej vyměnit za nový. Ten se stane čtrnáctým babyboxem nové generace instalovaným místo původní bedýnky," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

V České republice funguje v současnosti 70 babyboxů, které pomohly už 147 dětem. Jedno děťátko už bylo odloženo v tomto roce (6. ledna) do schránky na Praze 6.