VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Křesadlo Jaroslavu navrhli tajně

České Budějovice - Tolik dobrovolnické práce a zkušeností, kolik má za sebou sedmadvacetiletá Jaroslava Eisertová, svědčí o jejím obrovském nadšení a neutuchající energii.

3.4.2009
SDÍLEJ:

Jaroslava Eisertová má devět psů, z nichž čtyři jsou už „v penzi“ a pět jich je aktivních. Tři z nich jsou na terapii a dva používá Jaroslava při myslivosti.Foto: archiv Jaroslavy Eisertové

Krom toho, že více než deset let aktivně praktikuje canisterapii (terapie se psem), zabývá se i výukou trenérů pro výcvik terapeutických psů, dále výcvikem canisterapeutických týmů, podílela se na založení občanského sdružení Hafík, které nabízí terapie se psy a jehož je v současné době předsedkyní, a usiluje o zavedení profesionálně prováděné canisterapie v České republice.

Výčet jejích aktivit tím ale nekončí. Na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity, kde studuje v doktorandském programu, vyučuje předmět zooterapie a vede jako dobrovolnice Centrum canisterapie na fakultě. Pořádá celou řadu jednorázových a pravidelných aktivit jako např. rekondiční pobyty pro děti s postižením, prožitkové víkendy pro dobrovolníky, letní integrační canisterapeutické tábory a konference o zooterapii.

Jak takovou spoustu práce zvládá? „Je toho opravdu hodně, ale dělám to ráda, za dětmi si chodím odpočinout,“ pokyvuje hlavou Jaroslava Eisertová, „nejdůležitější je mít kolem sebe dobrý tým lidí a ten já mám,“ dodává.

A byl to právě její tým, který ji na cenu pro dobrovolníky Křesadlo navrhl. „Nevěděla jsem o tom, navrhli mě tajně. Sama bych s tím asi nesouhlasila, nechci se zviditelňovat. Ale potěšilo mě to,“ řekla skromně.


Realizuje se

Jaroslava pracuje se psy od malička. Je aktivní kynoložka a věnuje se také myslivosti. V současné době má devět psů, čtyři z nich už jsou „v penzi“ a pět jich pracuje. „Pro klienty je setkávání se psy velmi pozitivní, těší je to. Za ta léta, co pracuji se zdravotně postiženými, jsou u nich patrné výsledky, a to jak fyzické, tak i psychické,“ řekla dobrovolnice, kterou práce handicapovanými dětmi baví.

„Realizuji se tak, chtěla jsem se věnovat psům a dětem. Dává mi to spoustu dobrých zážitků, zkušeností a přátel. Tady poznáte, o koho se můžete opřít,“ dodává Jaroslava, mezi jejíž velkou zásluhu také patří, že získala organizace Hafík v loňském roce akreditaci dobrovolnického centra. Může tak vychovávat nové dobrovolníky. „Bez nadšení by to nešlo a je dobré, že už nadšení přebírají ti mladší,“ usmála se.

Autor: Daniela Procházková

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jindřichohradecký Swing Band  odehrál adventní koncert.
28

Swing rozezněl muzeum

Ilustrační foto

Hluk, smrad a krev i o Vánocích?

V Kardašově Řečici se konal vánoční trh

Kardašova Řečice – Řečické náměstí se proměnilo ve vánoční tržiště. Kromě stánků s nejrůznějšími produkty měli návštěvníci možnost zhlédnout i bohatý doprovodný program, o který se postaraly děti a místní hudebníci.

OBRAZEM: Pod Landštejnem mají tři nové občánky

Staré Město pod Landštejnem - Staroměstští přivítali nejmladší občánky.

Mladík boural, naměřili mu téměř dvě promile

Suchdol nad Lužnicí - Policisté ze Suchdola zahájili úkony trestního řízení proti devatenáctiletému mladíkovi.

Zoopark Na Hrádečku ve vánočním hávu

Horní Pěna – Vánoční atmosféra dýchla na návštěvníky Zooparku na Hrádečku v Horní Pěně. Návštěvníci mohli kromě zvířat spatřit i živý betlém, ozdobit si perníčky či si zakoupit různé domácí produkty. Došlo i ke křtu mláďat hyeny skvrnité nebo na komentované krmení lvů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT