Horečka sobotní noci postihla dalšího z hostů bowlingu. Ten, když se čtvrt hodinky před třetí vypotácel z čarovných útrob provozovny, napadl řidiče taxi služby, od kterého chtěl patrně odvézt, ale toto se již nedozvíme. O službu si totiž řekl velmi nevšedním způsobem: vztyčeným prostředníkem a navrch dvěma údery do hlavy nic nechápajícího taxikáře. Ten nakonec skončil na kapotě svého vozu, kam byl potenciálním zákazníkem odhozen.

Čtyřicetiletý bijec, který patrně všechny rozumové buňky utopil v požité dávce alkoholu, se nakonec pustil i do přivolané hlídky. Ale opravdu jen na chvilku. Když odmítl prokázat totožnost, okomentoval to jadrnou nadávkou a pokusil se hlídku opakovaně napadnout, dostalo jeho počínání jepičí život.

Za chvíli byl v želízkách převážen k lékařskému ošetření, které nakonec odmítl, právě tak jako dechovou zkoušku. „Dáreček“ si nakonec odvezla manželka a zadokumentovaný příběh bude řešit Hasičský záchranný sbor v Českých Budějovicích, pod jehož kázeňskou pravomoc nešťastník spadá.

Petr Čermák, Městská policie J. Hradec