V doprovodu milé společnosti děvčat z odboru sociálních věcí vyjížděla hlídka strážníků v páteční dopoledne na sídliště Vajgar, do bytu v prvním patře. Tam podle přijatého oznámení od bezradných sousedů paní (81 let), ne poprvé, vyhazovala věci z okna, nějakou tyčí bouchala do zábradlí balkónu a nikomu dlouhodobě nejen že neotevřela, ale sama také nevychází. Paní však milou společnost uniformovaných kolegů ku překvapení všech přivítala, s pracovnicemi sociálního odboru vlídně pohovořila, a když bylo shledáno, že je zcela nesoběstačná a nemá doma pranic k jídlu, byla přivolanou osádkou zdravotní záchranné služby převezena do příslušného zdravotnického zařízení.

Úlevu s hořkým koncem zažila v půl desáté dopoledne na veřejných záchodcích v Husových sadech paní z Dunajovic. Když totiž zařízení opustila – a po několika minutách se vrátila zpět –, její peněženka s více jak dvěma tisíci korunami, již zapomněla uvnitř záchodků, byla pryč. A byť naše jednotka bez prodlení provedla úkony vedoucí k nalezení ztracené portmonky, už se nenašla. Objevila se až o čtyři dny později na náměstí Míru, ovšem bez peněz. O jejím objevení byla majitelka vyrozuměna s informací, kde si ji vyzvednout.

K létu patří zelená… Barvu trefili správně, jen popletli, že se nesmí jednat o peprmintový destilát z likérky Božkov. A když si dva kluci (15 a 17 let) ještě přikoupili dvoulitrovou lahev velkopopovického kozlíka a začali v altánku Mertových sadů popíjet, záhy zjistili, že něco není v pořádku. Naštěstí včas je totiž načapala patrola kolegů. Kluci si dýchli, přičemž o výsledku byli informováni rodiče, kterým se dostalo poučení, že hoši pili tam, kde se to nesmí. Takže krom přestupku, ze kterého se budou zpovídat, dostane vzhledem k jejich věku vyrozumění i odbor sociálních věcí. No a prodavačka vietnamské národnosti z Maxíka v Nežárecké ulici navštíví právní oddělení městského úřadu, kde se bude zpovídat z porušení zákona „o opatření k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami“.

Petr Čermák, Městská policie Jindřichův Hradec