V neděli přijali strážníci na linku 156 oznámení od personálu restaurace Plzeňka v ulici Svobody o tom, že na místě je opilý host, kterému odmítají natočit pivo z důvodu jeho podnapilosti a mají obavy, aby někoho fyzicky nenapadl. Hlídka městských policistů na místě zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě a na žádost obsluhy muže vykázala z podniku pryč.

V pátek 16. srpna, v čase 00:25 hodin, oznámil na linku 156 muž, že parta čtyř mladíků právě vyvrací dopravní značku u kruhového objezdu u kaprů. Na místo vyrazila hlídka, která uvedené mladíky zastavila a požádala je o prokázání totožnosti a podání vysvětlení. K vyvrácení značky se přiznal jeden mladík, který na dotaz hlídky, proč značku poškodil, uvedl, že z hlouposti.

Ze záznamu kamerového systému policisté zjistili, že s dopravní značkou manipulovali dva mladíci a další dva přihlíželi. Strážníky je poučili, že se dopustili přestupku proti majetku, za který jim bude udělena pokuta v příkazním řízení, a následnou škodu budou muset uhradit. S tím pachatelé souhlasili a byli ochotni vše uhradit. Proto hned odpoledne téhož dne oba mladíci uhradili technickým službám vyčíslenou škodu ve výši téměř dva tisíce korun a policii další tisícovku coby pokutu.