Křik jakési dámy nedal spát v pátek 11. srpna 2023 oznamovatelům z Vrchlického ulice a znepokojivou situaci ohlásili hodinu před půlnocí strážníkům. Hlídka zanedlouho zjistila, že hluk se line z domu ve vedlejší ulici. Kontaktovali nájemce bytu, který uvedl, že se zde slaví. „Nikdo z přítomných v bytě nebyl zraněn," popisuje zjištění strážníků Robert Petrů s tím, že strážci pořádku společnost požádali o ztišení hrajícího rádia a poučili přítomné o nutnosti dodržovat noční klid.

Právě přibývající stížnosti na rušení nočního klidu bohužel doprovázejí návrat letního počasí. Jak podotýká Robert Petrů, ve všech takových případech, které Městská policie Třeboň od konce deštivého a chladného období řešila, hrál roli alkohol a otupělé smysly.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Dámskou návštěvu prozradily zvuky, viníka nehody všímavá žena

„Jen o necelých pět hodin později, v sobotu 12. srpna, tři a půl hodiny po půlnoci, jsme na linku 156 přijali další oznámení," uvádí další obdobnou událost. Noční klid měli tentokrát rušit dva hluční muži na Masarykově náměstí. „Žena z Ostravy, toho času na dovolené v Třeboni, sdělila operačnímu stálé služby městské policie i popis těchto mužů." Hlídka je dostihla ještě na náměstí. „Pánové, turisté ze severu Moravy, se mezi sebou nemohli shodnout, kde jsou ubytováni. Ve večerních hodinách po konzumaci nápojů obsahujících alkohol trochu ztratili orientaci. Strážníkům se podařilo zjistit, že dotyční mají nocleh zajištěn v jednom z penzionů v okrajové části města a jelikož chůze prospívá zdraví i mysli, byli hlídkou nasměrováni do místa pobytu," komentuje Robert Petrů další z výjezdů.