Uzamčeni v parku

Na dovolených se snadno stane, že zapomeneme na běh času a pravidla. "S letním obdobím pak nastávají situace, kdy se na linku 156 obracejí bezmocní turisté, že zůstali zamčeni v zámeckém parku. I s takovými situacemi si dokážeme elegantně poradit. Na místo posíláme odpovědnou osobu za zamykání parku, aby bezmocné a vystrašené turisty vysvobodil. Stejně tomu bylo i v uplynulých dnech. Proto nezapomínejte, že u každého uzamykatelného vstupu, nejen do zámeckého parku, jsou velké cedule s otevírací dobou a pravidly chování," popsal Zdeněk Klíma.

Dětský den v Břilicích

O uplynulém víkendu strážníci představili svou práci, výstroj, vybavení a služební vozidlo na dětském dnu v Břilicích. "Spolu s námi svou techniku a práci předvedli psovodi Policie ČR, hasiči z Třeboně, dobrovolní hasiči z Břilic a hlídka Policie ČR z dopravního oddělení pro Jihočeský kraj," uvedl.

Účast byla hojná a zájem o techniku a práci také velký. "Těší nás, že jsme vnímáni převážně pozitivně a opakujeme to stále, jsme tu pro vás, pro občany Třeboně a přilehlých obcí. Pokud se ocitnete v problémech nebo si všimnete problémů, neváhejte nám zavolat na linku 156 nebo telefon 384 724 271, jsme tu pro vás 24 hodin, 7 dní v týdnu," dodal.