Prodejna Lidl jako by přitahovala nenechavce, skrblíky, či koumáky. Od počátku měsíce řešili kolegové hned tři případy drobných krádeží v tomto supermarketu.

9. srpna, deset minut po poledni, Včelničák (28 let) strčil do batohu půllitrovou láhev hruškového destilátu, která ho ve finále přišla na dva tisíce.

10. srpna, krátce před jedenáctou dopoledne, se rozzářily oči muže z Deštné (23 let) nad USB kabelem, který ukryl v kapse kalhot. Zakrátko oční třpyt zahalila šeď pokutového bloku na částku půldruhé tisícovky.

24. srpna učarovaly čtyři sáčky sušených kvasnic brzy šedesátníkovi z Roseče. V jakém odvětví potravinářského kvašení pán hodlal experimentovat, netuším, ale mohu prozradit, že každý sáček jej nakonec stál stokorunu. A protože na jeho přání putovaly kvasnice zpět do regálu, usuzuji, že po trpké zkušenosti pán přišel nato, že není nad kvašení přírodní.

Obchodní kolegialitu a odvážného ducha projevil ve čtvrtek, půl hodiny před polednem, majitel nedalekého obchodu v Panské ulici, když si všiml místního„askety“ (64 let), který u protějšího obchůdku s oděvy sebral venku vystavenou červenou polokošili a se svým úlovkem hodlal odkráčet. V tom mu však zabránil a košili vrátil do rukou prodavačky. Pak už přišel na řadu městský kamerový systém, osobní znalost a pokutový blok, který skončil v kapse poberty s váhou tří tisícovek.

Místního, s trvalou adresou ve Šluknovském výběžku, celostátně hledaného recidivistu, zadržela patrolující hlídka strážníků ve čtvrtek odpoledne v Jarošovské ulici u nákupního střediska Jednota. A než se „poživač“ (51 let) rozkoukal, přešlapoval v zamřížované světničce místního obvodního oddělení Policie ČR, kam byl předveden k dodání do výkonu trestu.

Petr Čermák, Městská policie Jindřichův Hradec