Tvorba anděla bude k vidění v pátek i o víkendu, vždy od 10 do 16 hodin.

Není to poprvé, co budou náměstí Míru zdobit ledové sochy. Jan Albrecht tady v minulosti tvořil již dvakrát a jeho práce vždy vzbudila velkou pozornost a obdiv. Jak sám dodal, na vytvoření anděla nebude ani tentokrát zcela sám. Na pomoc mu dorazí i několik kolegů a přátel. K dispozici budou mít přibližně 2,5 tuny ledu, které byly na místo dopraveny v blocích vysokých jeden metr, dlouhých půl metru a širokých čtvrt metru, každý o váze kolem 80 kilogramů.

František Beneš je jedním z těch, kdo se zasloužili o opravu zvonu v Kardašově Řečici.
Z řečické věže opět zaznívá zvon. Čtyřsetkilovému drobečkovi hrozila zkáza

Čtvrtek tak sochař věnoval především sestavení jednotlivých bloků dohromady, kdy je nahřátím v podstatě slepoval do potřebného tvaru. V následujících dnech se pak pod jeho rukama bude z ledu rodit socha anděla v nadživotní velikosti. Tisková mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková upřesnila, že anděl má měřit přibližně 2,5 metru. Dodala, že původně bylo v plánu, aby ledová socha na náměstí vznikala už o Vánocích. "Ale v tu dobu tomuto nápadu bohužel nepřálo počasí, současné mrazy jsou naopak ideální a ani nevadí, že bude přes den nad nulou," vysvětlila.

Jan Albrecht se bude tvoření věnovat zhruba čtyři dny. Nejprve je potřeba vytvořit základní tvar, o víkendu pak dojde na samotné vyřezávání a detailní zpracování. S tím sochaři pomohou různé druhy motorových pil, sekery a dláta. "V celé kráse potom lidé anděla uvidí nejspíš v neděli k večeru, kdy navíc celou sochu autor barevně nasvítí, takže ten výsledný efekt bude ještě krásnější," upřesnila Eliška Čermáková. Pokud bude přát počasí, ledový anděl by mohl jindřichohradecké náměstí Míru zdobit až do března.