Město nyní dokončuje projektovou dokumentaci, která by měla vést ke stavebnímu povolení na opravy celé Václavské ulice.

Původně byla sice studie zpracovávána společně na opravy Václavské a Vídeňské, ale podle informací místostarosty Bohumila Komínka později došlo k oddělení jednotlivých projektů.

„Komise to oddělila, abychom opravdu dělali jen na jedné ulici," uvedl.

V tuto chvíli vedení města jedná o tom, kdy tuto opravu dělat a v jakém rozsahu.

„Je to původně plánováno minimálně na tři etapy, ale myslíme, že bychom to měli udělat ve dvou etapách, abychom tolik neomezili provoz," přiblížil místostarosta.

Dodal, že Václavská ulice je pro město velice významnou ulicí. „Hlavně dopravní uzel dole na křižovatce u Alžběty a celý úsek až k nemocnici," upozornil.

Při plánování se tak město bude snažit o to, aby úsek od křižovatky s Vídeňskou ulicí u Alžběty až k ulici U Nemocnice byl opraven v jedné etapě. Důvodem, proč by se rekonstrukce měla provádět jen ve dvou etapách, je především možnost co nejméně omezit dopravu.

„Důvodem je hlavně předělávání MHD, linkové dopravy, omezení jsou i pro zemědělce, kteří by tudy neměli vůbec jezdit, ale jinak se z Políkna nedostanou. Bude lepší, udělat to v jednom roce a neomezovat dopravu ve více etapách," vysvětlil Bohumil Komínek.

Letos by tak mělo dojít k výběrovému řízení na zhotovitele, aby v příštím roce mohly práce začít. „Chceme začít co nejdříve to půjde, podle toho, jaká bude zima," předeslal místostarosta a dodal, že o konkrétních termínech, objízdných trasách a uzavírkách budou občané včas informováni.

Petra Lejtnarová