Třeboňští strážníci se podle jeho slov dnes, podobně jako v minulých letech, nejvíc zaměří na sídliště Hliník, kde se schází nejvíc mikulášských part i diváků.

Školka zavzpomínal také na případ, kdy museli sundavat pobíhající děti ze střechy nákupního střediska. Ty tam prý vylezly proto, aby měly na čerty lepší výhled. Rozšířeným problémem je pyrotechnika, které současný trh nabízí nepřeberné množství.

Pyrotechnika

„Řekl bych, že díky osvětě v poslední době problémy s pyrotechnikou slábnou. Už loni jsme jich zaznamenali méně než rok předtím,“ upřesnil Školka.

Přesto upozornil na to, že by měli být všichni při manipulaci s pyrotechnikou opatrní a zvlášť apeluje na rodiče, aby měli přehled o tom, co jejich děti večer dělají.

Podobně jako on i jiní se shodují na tom, že je důležité, aby prodejci dodržovali zákon a prodávali pyrotechniku jen těm osobám, kterým smějí.
Na dnešní večer, kdy vypukne srocování čertů a Mikulášů a pobíhající rozdováděné mládeže, jsou připraveni městští strážníci i v Jindřichově Hradci.

Kontroly dětí

„Poslední dobou zvažujeme, jestli se vypravíme na sídliště, protože to není zrovna příjemné, když po nás větší děti hážou petardy,“ svěřil se jeden potenciální Mikuláš z Jindřichova Hradce.

Kvůli podobným případům budou dnes posílené hlídky městské policie také v Jindřichově Hradci už od odpoledních až do nočních hodin.
„Děti přebíhají z místa na místo, takže se zaměříme nejvíce na problematická místa, zejména na sídlištích a v centru města. Kontroly budeme provádět ale po celém městě,“ vysvětlil velitel jindřichohradecké městské policie Luboš Müller.

Kontrolám strážníků podle Müllera neuniknou zejména děti.
„U těch, které budou manipulovat s pyrotechnikou, budeme zjišťovat, zda se jim dostala do rukou legální cestou, protože některá se smí prodávat od patnácti a jiná zase od osmnácti let a podobně,“ upřesnil Müller.
Kromě případných poranění tak chtějí strážníci předejít zároveň stížnostem obyvatel sídlišť, kterých museli v minulosti řešit hodně. Pořádek ve městě by měl být zajištěný.