Například ve Sportcentru Doubí mohou návštěvníci na hladinu Opatovického vyrážet podle provozovatele Viléma Klaboucha na kanoích a pramicích. Půjčení na hodinu stojí čtyřicet korun. „V půjčovně máme i několik windsurfingových prken, ale o ty až takový zájem není," říká Vilém Klaboch.

Na druhém břehu Opatovického rybníka v Autocampu Třeboň mají rekreanti podle provozovatele Jiřího Neubauera k dispozici čtyři pramice a půjčení vyjde na 80 korun za hodinu.

Na pláži Ostende u rybníka Svět návštěvník za hodinovou projížďku na loďce a šlapadle zaplatí sedmdesát korun.
Podobná zařízení jsou i na dalších k rekreaci hojně využívaných rybnících na Třeboňsku. Například v Chlumu u Třeboně v kempu Hejtman-jih jsou k dispozici pramice a hydropedy za stovku na hodinu.

Mezi nejromantičtější projížďky na lodi patří ta na Zámeckém rybníku okolo Červené Lhoty. Pramičky jsou k dispozici ve stejný čas, jako je otevřený zámek.

„Je to moc hezké, dá se obeplout celý zámek a zajet i na druhý konec rybníka. Má to své kouzlo," říká Veronika Nová z Hradce.
Také Hradečáci a návštěvníci si mohou město prohlédnout z hladiny Vajgaru. Na plovárně, kterou od června provozuje pražská společnost Bora, si mohou zapůjčit klasické pramice, kanoe či šlapadlo. A také SUP Paddleboards, což je podle majitele společnosti Bora Jindřicha Havlíka něco jako velké prkno s dlouhým pádlem. „Ještě bychom rádi půjčovali rybářské pramice, ale ty zatím nejsou," říká Jiří Havlík. Mezi další aktivity, které na Vajgaru nově provozuje, je i speciální vlek pro vodní lyžaře.