Všechny vleky v regionu jedou na plný výkon a během jarních prázdnin stoupla i jejich návštěvnost, která v posledních týdnech trochu pokulhávala.

Problém ale způsobovaly ještě ve čtvrtek přívaly sněhu při úpravě běžeckých stop, na vině jsou hlavně závěje. „Právě teď jedeme vyprošťovat zapadlý stroj, který protahoval trasu z Kunějova na Dobrou Vodu. Stopy jsou na mnoha místech ošklivě zafoukané a nemá smysl je opravovat, protože vítr to v mžiku uvede do původního stavu. Snad se nám ale do víkendu podaří běžkařské trati upravit,“ doufá provozovatel vleku Hradiště Michal Hána.

Jak potvrdil Deníku starosta Starého Města Marian Khandl, nejsou kvůli velkým závějím upraveny ani stopy v okolí Landštejna.

Víkendovou jistotou tak zůstávají spíše sjezdovky. Skiareál Čihadlo v Horní Radouni hlásí 65 centimetrů sněhu a bude otevřen od 9 do 16 hodin. V sobotu si navíc návštěvníci mohou od 16.30 do 20 hodin užít večerní lyžování. Sjezdovka Hradiště pojede od 9 do 20 hodin, s hodinovou přestávkou od 16 do 17 hodin.