Suchdolské děti se už učí hře na hudební nástroje ve zrekonstruovaných prostorách suterénu základní školy.

Proměnu bývalé jídelny, kuchyně a dalších nevyužívaných prostor provedla stavební firma na náklady města, jak Deník před časem informoval, v prázdninových měsících.

„Jsme moc spokojení, nové prostory jsou překrásné. Splnilo se naše přání a máme v Suchdole nad Lužnicí kvalitní výukové prostory,“ uvedla nadšená ředitelka ZUŠ Třeboň Stanislava Blažíčková. Na dokončení čeká zatím podle jejích slov malý koncertní sál, kde kvůli vlhkosti zatím nebylo možné položit plovoucí podlahu.

Slavnostní Den otevřených dveří pak plánuje vedení školy společně s vedením radnice na 11. října, kdy se budou moci zájemci z řad rodičů a veřejnosti od 13 hodin do nových učeben včetně koncertního sálu podívat.

„Letos jsme rozšířili výuku v Suchdole nad Lužnicí o výuku hry na kytaru a výtvarný obor, na které dříve musely některé místní děti dojíždět do Třeboně,“ doplnila Stanislava Blažíčková.

Spokojený je i starosta města Jan Kronika: „Jsem rád, že se nám podařilo dokončit celý školní komplex tak, aby nemusely děti nikam za výukou dojíždět. Novinkou je zejména bezbariérový přístup a schodiště opatřené výtahem pro děti s handicapem, které jsou na vozíku. Celý školní areál zahrnuje nyní mateřskou školu, základní školu a ZUŠ, která nám ve městě chyběla. Děti mohou přecházet jen chodbami.“ Pedagogové tam zároveň mají podle jeho slov k dispozici malou kuchyňku, kde si mohou uvařit nápoje. Kromě čtyřmilionové investice odsouhlasili zastupitelé rozpočtovou změnu ve výši sto tisíc korun na vybavení učebny nauky, lavic a židliček nastavitelných pro žáky od nejmenších po nejstarší, a pro vybavení malého koncertního sálku, židlí pro třicet posluchačů.

„Navíc jsme nechali nainstalovat bezpečnostní zařízení proti zlodějům a čidla na kouř jako protipožární opatření,“ upřesnil Jan Kronika. Kvalitnímu provozu odloučeného pracoviště ZUŠ tedy nic nebrání.

„Musím ale poděkovat i vedení města Třeboň, protože nám nechalo přes prázdniny opravit okna na třeboňské budově za částku 750 tisíc korun,“ zmínila ještě Stanislava Blažíčková.

Chuť do práce pedagogům ZUŠ Třeboň rozhodně nechybí. Další novinkou je podle Stanislavy Blažíčkové po téměř 25 letech obnovování dětského pěveckého sboru při ZUŠ, který povede mladý nadějný učitel Miroslav Kůzl. Nábor do sboru stále trvá.