Jednalo se totiž pouze o dozápis s 30 volnými místy. Ostatní děti přecházejí z bývalé školky v ulici Ruských legií. Budova v bývalé mateřské škole už technicky nevyhovovala a oprava by byla příliš nákladná.

Podle informací učitelky Věry Matouškové bude od ledna navštěvovat novou mateřskou školu celkem 82 dětí. V každé třídě jich bude 28 a ve dvou logopedických třídách jich bude po čtrnácti.

„Doufám, že se mi podaří dceru zapsat. Od ledna jdu do práce,“ obávala se maminka Andrea Klenotová, která k zápisu přivedla dceru Barboru. Rodiče, kterým se děti podařilo zapsat, měli velkou radost. Nadšení byli zejména z celkového vzhledu budovy a jejího okolí.

„Jsem moc ráda, školka je velmi pěkná. Navíc to nemáme z domova daleko, protože bydlíme přímo na sídlišti Hvězdárna,“ komentovala radostně další maminka Hana Vovsová.

Některé děti budou muset vozit rodiče ze vzdálenějších končin. „My bydlíme v Jindřichově Hradci, ale ne přímo na Hvězdárně, nedaleko však pracuji,“ tvrdí tatínek Ondřeje a Michaely Burešových. Do školky čeká dojíždění také děti z širšího okolí.

„Líbí se mi tu, budova je pěkná i okolí. Ve školce mají pro děti velmi moderní vybavení. Musíme však do ní dojíždět, protože nebydlíme přímo tady,“ sdělila Jana Straková z Dolní Radouně, která do školky umístí dceru Vanessu.

Školky se v poslední době začínají plnit a rodiče jsou rádi, když pro svou ratolest najdou místo. Tak tomu však nebylo vždycky.
„Nyní se zase mateřské školy začaly stavět, protože dětí přibývá, ale byla doba, kdy se spíše rušily. Je to tím, že teď mají ve školkovém věku děti silné ročníky. Budoucí vývoj lze však jen těžko odhadnout. Byl čas, kdy neměly učitelky v mateřských školách práci a musely za ní daleko dojíždět,“ zavzpomínala bývalá ředitelka mateřské školy v Políkně, která doprovázela k zápisu dceru a vnučku.

Dětem se v nových prostorách rovněž líbilo, jen byly trochu netrpělivé, protože fronta na zápis byla dlouhá. Uvnitř se však zabavily stavebnicí a ostatními hračkami, zatímco rodiče trpělivě vypisovali zápisové formuláře.