Promenáda u vajgarského břehu, samostatný prostor pro cyklisty a větší zastávky pro MHD i meziměstské autobusy. Tak by to, alespoň podle plánů radnice, už za několik let mělo vypadat na Nábřeží Ladislava Stehny.

V roce 2020 vyprší městu lhůta pro stávající hlukovou studii nábřeží. Do té doby je tedy potřeba připravit projekt a zřejmě zvládnout také náročnou přestavbu, která by měla razantně změnit podobu celého místa.

„V rámci vznikajícího projektu doporučila dopravní komise řešit zřízení odpočinkové zóny na Nábřežní promenádě,“ potvrdil starosta Stanislav Mrvka.

Změny na nábřeží začnou už lepším osvětlením přechodu s ostrůvkem pod Jitřenkou. Město žádá o dotaci na projektovou přípravu této akce.

Podle tiskové mluvčí úřadu Karolíny Průšové mají být k přechodu nainstalována speciální osvětlovací tělesa. „Ta zajistí zviditelnění přecházejících chodců za snížené viditelnosti,“ vysvětlila. Za projekt radnice zaplatí zhruba 160 tisíc korun, z čehož by dotace mohla pomoci uhradit až osmdesát procent.

Projekt na zmíněnou celkovou rekonstrukci nábřeží by potom měl nabrat konkrétní obrysy později v letošním roce. „Práce by se měly odehrát zřejmě v roce 2020, a to v délce od Vajgarského mostu až za křižovatku s Růžovou ulicí,“ uvedl pro Deník už dříve místostarosta Bohumil Komínek.