Radnice proto na začátek května naplánovala nejnutnější opravy dopravně vytížené lokality. Práce potrvají zhruba měsíc.

Po nábřeží kolem rybníku Vajgar projedou denně tisíce aut a stavu frekventované silnice nepřidalo ani počasí. Nejhorší situace je v jízdním pruhu blíže k vodní ploše. „Uvědomujeme si, že nám část jízdního pruhu v určitém místě i vzhledem k výkyvům počasí sedá, což vytváří terénní nerovnosti, které nejsou pro řidiče komfortní,“ řekl ke stavu silnice starosta města Michal Kozár.

Nábřeží Ladislava Stehny je zvlněné, město už plánuje opravu nejhorších úseků.
Vytížená ulice v centru Hradce projde rekonstrukcí. Dočká se i zvlněné nábřeží

Deníku si postěžoval i jeden z řidičů. „Několikrát do týdne nábřežím projíždím a je pravda, že stav té silnice je hrozný. V některých místech naproti podélnému parkovišti musíte jet skoro až krokem, protože tam jsou hluboké koleje a někde úplně chybí kostky. Když se zapomenete a přejedete rychle, tak se od podvozku ozývají rány a auto až nadskakuje,“ komentoval povrch nábřeží šofér Jiří Houška.

Město proto chystá dílčí opravu nejhorších úseků. Radní už schválili návrh zadání veřejné zakázky malého rozsahu. Práce na nábřeží by měly začít v týdnu od 6. května. „Budeme se snažit opravit ty úseky, které jsou ve špatném stavu, jedná se asi o 600 metrů. Obnova bude probíhat za provozu, takže bude potřeba počítat s určitým dopravním omezením,“ přiblížil starosta Kozár.

Dopravní vizi do roku 2040 si přišly poslechnout desítky lidí.
Hradec představil dopravní koncepci. Ukázala na kritická místa i jejich řešení

Předmětem veřejné zakázky je předláždění současných kamenných kostek na vozovce místní komunikace na nábřeží Ladislava Stehny a její součástí bude také oprava uvolněných kamenných obrubníků, výměna a výšková úprava mříží uličních vpustí a výšková úprava poklopu revizní šachty kanalizace. Hotovo by mělo být do 5. června.

Zdroj: Jana Urbanová

Oprava nábřeží, která začne už za pár týdnů, je ale jen provizorním řešením problému. Kompletní hloubkovou rekonstrukci lokality chce město nechat provést až současně s odbahněním a celkovou rekultivací rybníku Vajgar i jeho okolí. Tématem bude také výměna hlučných kostek za asfaltový povrch.