Už v první prosincový den se nad část Panské ulice, která ústí do náměstí Míru, vznese hejno andělů. V letošním roce dostali podobu mužů, žen a dětí.

Anděl vytisknutý na 3D tiskárně vloni zářil na Masarykově náměstí v Jindřichově Hradci.Letos bude tradice pokračovat.„Na jejich vzniku letos skupina PETMAT, zabývající se architekturou z PET lahví, spolupracovala s akademickým sochařem Michalem Trpákem, který je autorem úspěšného českobudějovického projektu Umění ve městě,“ uvádí Marie Hazuková z Muzea Jindřichohradecka.

Stejně jako 3D anděly z předchozích let je také letos komisař pelhřimovské agentury Dobrý den zaregistruje do České knihy rekordů. Okřídlené bytosti budou Panskou ulici zdobit až do svátku Tří králů.

Na první prosincový víkend chystá muzeum také festival betlémů pod názvem Jindřichohradecké Jinohrátky aneb dejte děti do jeslí. Připomene mimo jiné odkaz Tomáše Krýzy, autora největšího lidového mechanického betlému na světě.

„Festival zahájí 1. prosince v 10 hodin spouštění kozy z věže. Stejně tak ji před 150 lety spouštěl z městské věže na pastvu strýc Tomáše Krýzy, který byl na věži hlásným. A právě u strýce na věži spatřil malý Tomáš poprvé jesličky a rozhodl se, že až bude velký, vytvoří betlém mnohem větší a velkolepější,“ dodala Marie Hazuková.