„Natural 95 jsme měli za 20,50 a naftu za 22,50. Minulý týden jsme tu měli fronty. Někteří podnikatelé, většinou zemědělci, brali naftu i do sudů,“ vysvětlil vedoucí jindřichohradecké čerpací stanice Tank ONO Jiří Zíka.

Podle jeho slov to však nebylo žádné extrémně velké množství, i když velký odbyt zaznamenali. Co se týká benzinu, shoduje se s názorem některých dalších pracovníků čerpacích stanic z Jindřichohradecka, že doba, kdy si řidiči tankovali do zásoby, je již minulostí.

Na výkyvy cen nahoru a dolů si už motoristé podle nich zvykli. „Samozřejmě pořád koukám, kolik kde benzin stojí, a vybírám si, protože jezdím denně. Ale ty rozdíly zatím naštěstí nejsou tak strašné v porovnání s loňským létem,“ svěřil se Pavel Hovorka.

Ceny se podle obsluhy stanic většinou mění z pondělí na úterý, ale vždy záleží na cenách od dodavatelů a rafinerií. Ty se v současné době nedají příliš odhadnout.

„V nedávné době, kdy ostatní zdražovali až o dvě koruny, tak my jsme zdražili jen o čtyřicet haléřů jen proto, že jsme měli zásoby z doby, kdy jsme nakoupili za nižší ceny,“ vysvětlil Jiří Zíka, proč ceny nemusejí narůst výrazně na všech místech najednou.

Některé cestovní kanceláře, které pořádají zájezdy za zimními sporty, se drží cen, které stanovily do nových katalogů již na podzim. „Ceny jsme nechali loňské, protože výkyvy u nafty jsou nepředvídatelné,“ uvedla spolumajitelka dačické cestovní agentury Jaroslava Šteflová.