Rada města Jindřichův Hradec totiž schválila rozpočtové opatření, kterým se navyšují výdaje na výkon státní správy o částku 200 000 korun na náhradní péči o týraná zvířata.

Podle mluvčí města J. Hradec Elišky Čermákové jde o 21 argentinských dog, které odebral 1. července letošního roku Odbor životního prostředí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou Č. Budějovice a Městskou policií Jindřichův Hradec. Psi byli totiž týráni, byli chováni v nevyhovujících podmínkách a byli podvyživení.

V mobilním domě ležely neodklizené výkaly, ve výběhu okolo něj se nacházely nebezpečné předměty, o něž se mohla zvířata poranit. V době kontroly nebyla k dispozici napájecí voda.
V Oldřiši odebrali 21 argentinských dog kvůli týrání, putovaly do čtyř útulků

„Všichni psi byli umístěni do záchranných stanic po celé republice a do té doby, než bude možné zvířata předat k adopci novým majitelům, jdou náklady na péči o ně za odborem životního prostředí. Pokud ale náklady spojené se zajištěním předběžné náhradní péče přesáhnou ve vztahu k jednomu chovateli částku 200 000 korun může město požádat Ministerstvo zemědělství České republiky o proplacení účelně vynaložených nákladů. Už teď je jasné, že náklady budou vyšší, než zmíněná částka, a tak město požádá o proplacení částky ministerstvo zemědělství,“ řekl místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk.