Vedení Lomnice nad Lužnicí by zase mohlo po více než roce nakládat se svým majetkem. Po provozovali ale stále zůstává nezaplacený dluh.

Přitom budovu měl nájemce předat už na konci roku 2007.

„V sobotu tam finišovaly úklidové práce a v úterý nebo ve středu předám,“ řekl včera Deníku nájemce diskotéky Roman Havel.
Roční tahanice o objekt ale způsobily vedení radnice potíže. Nejen, že nájemce dluží městu částku odhadem téměř dvě stě tisíc korun, ale navíc nebylo možné s budovou nakládat a dál ji pronajímat. Teď by se to mělo změnit.

„Chceme, aby se to už konečně posunulo. Proto jsme nabídli budovu už s předstihem k pronájmu. Jakmile ji od pana Havla dostaneme zpět, tak ji můžeme pronajímat,“ vysvětlil starosta Lomnice Karel Zvánovec.

Dodal, že se přihlásili tři zájemci, ale jeden nabídku nakonec stáhl.
Proč ale nájemce s opuštěním kinokavárny tak dlouho otálel, nedokázal Havel přesně vysvětlit. Podle svých slov podnik neprovozoval sám, i když smlouvy jsou na jeho jméno, a proto je situace složitější.

„Nechtěl jsem dělat potíže, město se mnou jedná slušně. Svých závazků se nezříkám, i když to samozřejmě není nic příjemného,“ dodal.
I když muž vrátí kinokavárnu, kde provozoval diskotéku, zpátky městu, bude muset zaplatit dlužnou částku. Na splátkovém kalendáři se prý ještě nedohodl. Placení se ale nevyhne, neboť už dříve mu soud nařídil, aby budovu vyklidil a dluh uhradil.

Starosta Zvánovec ale nevyloučil možnost, že finanční nároky města ještě vzrostou. Záležet to bude na stavu vrácených prostor, kdy se budou sčítat případné škody.

Co bude v budově dál, ukáže i vyhodnocení nabídek od zájemců o zdejší provoz. V budoucnu mají ale představitelé lomnické radnice s objektem i přilehlým areálem jiné plány. Stavba by se měla stát součástí sportovně rekreačního a rehabilitačního zařízení.