Jejich útrapy s jednou neukázněnou nájemnicí brzy skončí. Podle závěrů čtvrtečního jednání mezi obyvateli zmíněného domu a vedením města, respektive se starostou Jiřím Houdkem, se musí žena do měsíce vystěhovat.
Jak říká jeden z obyvatelů pečovatelského domu, který se z obav o svůj bojí život zveřejnit jméno, problémy začaly již v roce 2011, kdy za ženou začal docházet její přítel.
„Do budovy lezl v noci, ne vždy ve střízlivém stavu, následovalo bouchání na dveře doprovázené křikem, několikrát zasahovali i strážníci městské policie," naznačil jeden z nájemníků domu problémy s člověkem, který ani v domově nebydlí.
Po prezidentské amnestii se v domě u ženy začal pohybovat ještě člověk propuštěný z vězení.
„Spal na chodbě a zůstal po něm nepořádek," upřesnil nájemník.
Pokračoval, že vše vygradovalo vloni v říjnu, kdy byl  přítelem ženy napadený v okamžiku, kdy autem přijel před dům. „Vyhrožoval mi, že i podpálí auto," popsal s tím, že incident oznámil strážníkům a policii.
Poznamenává, že v domě bydlí převážně starší občané, kteří žijí ve strachu, co se může stát.
„Nechtěli bychom, aby to zašlo hodně daleko," reagoval na nedávnou tragédii ve Frenštátu pod Radhoštěm.  Žena se podle jeho slov měla vystěhovat již poslední únorový den, tedy ve čtvrtek, ale na jednání starosta  města Jiří Houdek více méně obyvatele pečovatelského domu požádal, aby to ještě měsíc vydrželi. „Žena do měsíce dům opustí, došli jsme k závěru, že zde nemůže dále bydlet. A těch důvodů je více. Pokud se najde nějaké řešení ubytování v rámci města, tak jí ho nabídneme, ale musí se také snažit sama," sdělil včera starosta Jiří Houdek.