Podle policejní mluvčí Hany Millerové jak dopravní policie, tak i obvodní oddělení plánují posílené hlídky. „Navíc jsou v Jindřichově Hradci pivní slavnosti, takže chci apelovat na jejich návštěvníky, aby neusedali za volant pod vlivem alkoholu," naznačila Hana Millerová.
I když tento týden byl na silnicích regionu podle zástupce vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Milana Urbance relativní klid, přesto se od minulého pátku do čtvrtka stalo šestnáct nehod. Policisté řešili i střet autobusu s nákladním autem. Minulý týden měli navíc jednu tragickou nehodu u Člunku. „O víkendu se budou vracet lidé domů a navíc je v Budějovicích Země živitelka, takže bude opravdu hustý provoz," zdůraznil Milan Urbanec. Připomenul nejčastější neřesti řidičů, které ve svém důsledku vedou v těchto dnech k nehodám.
„Auta jsou plně naložená zavazadly, což značně zhoršuje výhled. Provoz může být tak hustý, že řidiči ztrácejí pozornost a snadno dochází k nárazům zezadu. Nešvarem je i odbočování vlevo mimo silnici, kdy se řidič nepřesvědčí, zda ho někdo nepředjíždí. A stále jsou tu neukáznění cyklisté," dodal dopraví policista.
Tím ale rizikové dny na silnicích nekončí, neboť v úterý se vrací do škol děti. Takže bude nutné dávat pozor na přechodech u škol a podobně.